Путін знайшов для РФ ще одного союзника на тлі війни проти України
Категорія
Економіка
Дата публікації

Путін знайшов для РФ ще одного союзника на тлі війни проти України

Путін
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися журналістам, саме Індія наразі є другим за величиною постачальником критично важливих технологій до Росії в умовах, коли країна-агресорка знаходиться під західними санкціями. Наразі її випереджає лише Китай.

Головні тези:

  • Росія поглиблює зв'язки з Індією для постачання її критично важливих технологій.
  • Індія наразі є одним з ключових постачальників підсанкційних товарів для РФ.
  • Індія також може виступити як потенційний посередник в мирних перемовинах між Україною та Росією, однак поки чіткого рішення немає.

Росія поглиблює свої зв'язки з Індією

Інсайдери видання в Євросоюзі та США вказують на те, що експорт підсанкційних товарів, насамперед мікросхем і верстатів, з Індії до Росії, у квітні-травні 2024 року перевищив 60 мільйонів доларів.

Що важливо розуміти, це приблизно вдвічі більше, ніж у попередні місяці цього року.

Окрім того, наголошується, що у липні експорт сягнув аж 95 мільйонів доларів, поступившись за обсягами лише давньому союзнику російського диктатора Володимира Путіна — Китаю.

Згідно з даними анонімних джерел, назагал країна-агресорка РФ експортує з Індії приблизно одну п'яту секретних технологій для свого військово-промислового комплексу.

Що також важливо розуміти, індійська влада буквально не реагує на питання про допомогу Росії у відповідь на запити послів західних держав.

Через роль Індії як транзитної країни для підсанкційних товарів, що прямують до Росії, туди в останні місяці неодноразово навідувались посадовці Європейського Союзу та США.

Індія може стати посередником у майбутніх переговорах України та РФ

Нещодавно видання Politico писало про те, що президент України Володимир Зеленський разом з його командою відшукав ідеального посередника для мирних перемовин для припинення війни з Росією.

За словами журналістів, нібито мовиться про прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді.

Нарендра Моді (Фото: flickr.com)

Під час літніх переговорів Моді чітко дав зрозуміти, що, хоча Україні неминуче доведеться піти на компроміс у деяких питаннях, щоб завершити війну, однак про передачу території Росії не йдеться.

Що важливо розуміти, індійська влада досі публічно не засудила вторгнення РФ, однак, попри це, виступала за повагу до суверенітету і територіальної цілісності України, а також за припинення війни.

Як нові дані про посилення співпраці РФ та Індії вплинуть на позицію України — наразі невідомо.

Категорія
Україна
Дата публікації

Норвегія дала Україні гучну обіцянку щодо озброєння ЗСУ

Рустем Умєров
Умєров і Сандвік

Очільник Міністерства оборони Норвегії Торе О. Сандвік заявив, що його країна допоможе озброїти бригади Збройних сил України сучасними засобами ураження, бронетехнікою та іншими технологічними рішеннями.

Головні тези:

  • Україна та Норвегія домовились про постачання якісних боєприпасів для українських воїнів.
  • Міністри обговорили запуск нових спільних проєктів — зокрема у сферах ППО та морських рішень.

Норвегія готова збільшити допомогу для України

Український міністр оборони Рустем Умєров підбив підсумки зустрічі зі своїм колегою з Норвегії Торе Оншуусом Сандвіком.

Він висловив вдячність Осли за рішення виділити додаткові 5 мільярдів євро безпекової допомоги Україні на 2025 рік, таким чином наростивши загальний обсяг допомоги на цей рік до 7 млрд євро.

Один із ключових напрямів — оснащення підрозділів. Норвегія допоможе озброїти наші бригади сучасними засобами ураження, бронетехнікою та іншими технологічними рішеннями. Це критично важлива підтримка на тлі актуальних загроз.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

У центрі уваги міністрів оборони також було питання забезпечення українських воїнів боєприпасами.

Умєров та Сандвік проаналізували різноманітні механізми постачання якісних снарядів безпосередньо на поле бою.

Норвегія, як активний учасник “чеської ініціативи”, готова виділити значні кошти на закупівлю боєприпасів для української армії. Також зосередили увагу на розвитку оборонно-промислової співпраці.

Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

Окрім того, Умєров та Сандвік звернули увагу запуск нових спільних проєктів із норвезькими компаніями — зокрема у сферах ППО та морських рішень, де Норвегія може похизуватися унікальним досвідом.

Категорія
Україна
Дата публікації

Умєров заявив про новий позитивний сигнал з боку США

Умєров

За словами глави Міністерства оборони України Рустема Умєрова, онлайн-участь очільника Пентагону Піта Гегсета у зустрічі формату "Рамштайн" в Брюсселі вказує на те, що США продовжать надавати безпекову допомогу для України.

Головні тези:

  • США частково змістили свою увагу на Азійсько-Тихоокеанський регіон, проте продовжують надавати допомогу ЗСУ.
  • Україна підтримує та бере участь у мирній ініціативі Дональда Трампа.

США не кидають Україну напризволяще

Умєров звернув увагу всіх українців на те, що те, що глава Міноборони США приєднався до засідання Контактної групи у форматі "Рамштайн".

Де-факто це означає, що Штати залишаються потужним союзником України у її війні проти країни-агресорки Росії.

Наш колега зі США також брав участь у роботі Контактної групи, що означає, що США продовжують надавати допомогу у сфері безпеки та стоять поруч з нами… США є головним партнером як для України, так і для континентальної Європи, або Європи в цілому.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

За словами Умєрова, після повернення Дональда Трампа у Білий дім, Вашингтон заявив Києву, що окрім Європи, окрім України, їхня увага буде зосереджена на Азійсько-Тихоокеанському регіоні або на Тихому океані.

Попри це, Штати продовжують надавати ЗСУ безпекову допомогу і взяли на себе лідерство в мирній ініціативі, на якій вони зосереджені.

Україна підтримала мирну ініціативу президента Трампа і брала участь у кількох заходах, де американська команда отримала всі 100% підтримки від української команди, — додав міністр оборони України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?