Rheinmetall додатково поставить Україні 8 мобільних шпиталів для ЗСУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Rheinmetall додатково поставить Україні 8 мобільних шпиталів для ЗСУ

Медичні шпиталі
Джерело:  Rheinmetall

Міністерство оборони України уклало контракт із німецькою компанією Rheinmetall на постачання восьми додаткових станцій передових хірургічних бригад (FST) для потреб армії.

Головні тези:

  • Контракт між Rheinmetall та Україною передбачає поставку 8 мобільних шпиталів для ЗСУ до 2026 року.
  • Медичні станції FST від Rheinmetall оснащені найсучаснішим устаткуванням для оперативного медичного втручання.
  • Українські військовослужбовці отримають навчання з експлуатації нових медичних систем у Німеччині.

Rheinmetall поставить Україні мобільні шпиталі для ЗСУ

Це замовлення є частиною німецької програми зі зміцнення обороноздатності України, ініційованої Федеральним урядом Німеччини.

Поставки сучасних медичних систем розпочнуться 2024 року і будуть завершені до кінця 2026 року. Комплектація включає вісім повністю обладнаних мобільних медичних станцій, оснащених найпередовішою технікою, включно з рентгеноконтейнерами, операційними та блоками інтенсивної терапії.

Для транспортування кожної станції Rheinmetall поставить три спеціалізовані вантажівки з причепами. Вартість контракту оцінюється в середні двозначні числа мільйонів євро.

Генеральний директор Rheinmetall AG Армін Паппергер підкреслив важливість цього контракту.

Медичні установи від Rheinmetall вирізняються високою мобільністю, швидкою експлуатацією та високою якістю. Нове замовлення підкреслює, що наші перші поставки в Україну медичної техніки виправдали себе. Ми раді зіграти важливу роль у підтримці українських військ, зокрема й медичною допомогою.

Армін Паппергер

Армін Паппергер

Гендиректор Rheinmetall AG

На додаток до поставок українські військовослужбовці пройдуть тижневе навчання з експлуатації нових медичних станцій у Німеччині.

Станції передових хірургічних бригад (FST) призначені для оперативного медичного втручання на передовій лінії фронту. Вони дають змогу проводити складні хірургічні операції та стабілізувати стан тяжкопоранених у найкоротші терміни, що істотно підвищує шанси на порятунок життя.

Rheinmetall готує бойову машину піхоти Lynx для України

До кінця 2024 року німецька компанія Rheinmetall планує передати Збройним силам України першу бойову машину піхоти Lynx. Ця БМП оснащена різними видами зброї, зокрема автоматичними гарматами та кулеметами.

У звіті за пів року концерн Rheinmetall відзначив значне зростання доходів завдяки продажам військової техніки та озброєння збройним силам Німеччини, а також партнерам по ЄС, НАТО та Україні.

Генеральний директор компанії Армін Паппергер наголосив, що компанія очікує річне зростання продажів на рівні близько 2 млрд євро у найближчі роки. Зокрема, у другому кварталі цього року вони зросли приблизно на 50%.

У звіті також зазначається, що першу БМП Lynx буде передано Україні до кінця 2024 року. Поки що невідомо, де саме будуть збирати ці машини, але компанія веде переговори щодо локалізації виробництва.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Мита Трампа загрожують світовій економіці рецесією — що це означатиме для України

економіка
Джерело:  Reuters

Фондові індекси різко знизилися 3 квітня, а безпечні активи, такі як надійні облігації та золото, подорожчали. Інвестори побоюються, що нові мита США загострять торгівельну війну, яка загрожує ввергнути світ у рецесію.

Головні тези:

  • Впровадження нових мит США може призвести до рецесії у світовій економіці, загострюючи торгівельну війну.
  • Україна готується до відновлення мит на американські товари, проте митно-тарифні ставки є низькими порівняно з іншими країнами.
  • Міністерка економіки Юлія Свириденко наголошує, що для України важливо досягти більш вигідних умов торгівлі з США.

Мита Трампа призведуть до рецесії світової економіки

Долар упав до шестимісячного мінімуму після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита, які підняли імпортні податки до найвищого рівня за століття.

Це переломний момент не тільки для економіки США, а й для світової економіки, — заявив Олу Сонола, керівник відділу економічних досліджень США у Fitch Ratings.

За його словами, багато країн, найімовірніше, опиняться в рецесії. Якщо ця тарифна ставка залишиться незмінною протягом тривалого періоду, можна буде викинути більшість прогнозів.

Ринкова капіталізація Apple впала більш ніж на 240 млрд дол, оскільки її акції впали на 7% під час позабіржових торгів. Ринкова капіталізація Nvidia знизилася на 5,6% або на 153 млрд дол.

Прибутковість 10-річних скарбничих облігацій США знизилася більш ніж на 15 базисних пунктів до п'ятимісячного мінімуму в 4,04%, а ринки оцінили вищу ймовірність зниження відсоткових ставок, навіть попри те, що мита, ймовірно, призведуть до різкого зростання інфляції в США.

Нафта, показник економічної активності, впала більш ніж на 2%, і ф'ючерси на нафту марки Brent досягли 73,3 долара за барель.

Ціна на золото сягнула рекордного максимуму, перевищивши 3200 дол за унцію, а японська єна підскочила більш ніж на 1% до 147,3 за долар, оскільки валютні трейдери шукали безпечний актив за межами долара США. Євро зріс на 0,6% до 1,0912 долара.

Щодо України, то міністерка економіки Юлія Свириденко вважає, що буде складно, але не критично.

Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн — труби. Натомість ми купили в США товарів на суму $3,4 млрд.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Міністерка економіки України

Українські мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%. Тому зараз, каже Свириденко, в нас є шанси домовитись на інші умови.

Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Маск, Цукерберг і Безос очолили оновлений рейтинг мільярдерів світу

список
Джерело:  Forbes

У світі стало більше мільярдерів, ніж будь-коли раніше. При цьому серед найбагатших людей домінують керівники технологічних компаній.

Головні тези:

  • Серед найбагатших людей світу домінують керівники технологічних компаній, такі як Ілон Маск, Марк Цукерберг і Джефф Безос.
  • У рейтингу також помітні нові гравці, як от глава Alphabet Сундар Пічаї та фармацевт Вікрам Пунія.
  • Статки відомих мільярдерів зростають завдяки успіхам їхніх компаній, наприклад SpaceX, Meta та Amazon.

У світі нарахували 3028 мільярдерів

За даними журналу Forbes, Ілон Маск відвоював перше місце у французького титана у сфері розкоші Бернара Арно. Чисті статки радника Трампа зросли на 75% і оцінюються в 342 млрд доларів. Його багатство зросло завдяки SpaceX і його компанії з виробництва штучного інтелекту xAI, а також зростанню акцій Tesla, попри нещодавнє падіння.

Друге місце посідає засновник Meta Марк Цукерберг зі статками 216 млрд доларів.

За ним слідує засновник Amazon Джефф Безос зі статками в 215 млрд доларів, а на четвертому місці опинився Ларрі Еллісон, співзасновник компанії Oracle, що займається комп'ютерними технологіями, зі статками в 192 млрд доларів.

Арно і його сім'я зі статками 178 млрд доларів посіли п'яте місце. Вони очолюють компанію LVMH, що володіє такими брендами, як Louis Vuitton і Moet Hennessy.

Далі йде інвестор Воррен Баффет зі статками у 154 млрд доларів. Засновники Google Ларрі Пейдж зі статками 144 млрд доларів і Сергій Брін, чиї статки оцінюють у 138 млрд доларів, посідають сьоме і восьме місця.

Іспанець Амансіо Ортега, засновник модного бренду Inditex, якому належать Zara і Bershka, зі статками 124 мільярди доларів посів дев'яте місце в рейтингу. При цьому десятим є колишній глава Microsoft Стів Балмер зі статками 118 млрд доларів.

Серед новачків помічений Сундар Пічаї, головний виконавчий директор материнської компанії Google Alphabet. Його чиста вартість зросла до 1,1 млрд доларів завдяки зростанню вартості його акцій Google.

Іншою помітною персоною в довшому списку мільярдерів став президент Дональд Трамп, чиї статки подвоїлися й оцінюються в 5,1 млрд доларів, оскільки його компанія Truth Social стала публічно зареєстрованою компанією, і він продав свій криптовалютний токен.

У рейтингу опинилися 15 російських олігархів, серед яких помітили власницю групи "Алькор і Ко" Тетяну Володіну. Компанія управляє мережами парфюмерно-косметичних магазинів "ЛʼЕтуаль" і "Подружка". Статки Володіної оцінюють у 1,1 мільярда доларів.

Найбагатшим "новачком" є власник фармацевтичної компанії "Фармасинтез" Вікрам Пунія, статки якого оцінили у 2,1 мільярда доларів.

Водночас найбагатшим серед російських мільярдерів у 2025 році став співвласник "Лукойлу" Вагіт Алекперов, чиї статки оцінили у 28,7 мільярда доларів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?