Сили ППО збили дві ракети та 18 "шахедів" під час атаки РФ на Україну
Категорія
Україна
Дата публікації

Сили ППО збили дві ракети та 18 "шахедів" під час атаки РФ на Україну

Повітряні Сили ЗСУ
Сили ППО збили дві ракети та 18 "шахедів" під час атаки РФ на Україну

У ніч на 9 грудня армія РФ запустила проти України дві ракети, а також 37 дронів. Протиповітряна оборона збила усі ракети та 18 БПЛА.

Головні тези:

  • У ніч на 9 грудня армія РФ запустила проти України дві ракети та 37 дронів, які були успішно збиті українською протиповітряною обороною.
  • Збиття двох ракет та 18 дронів свідчить про успішну роботу українських військових та готовність країни відстоювати суверенітет і територіальну цілісність.
  • ППО працювала у межах декількох областей України, спричинивши певні матеріальні збитки, але успішно захищаючи територію від агресивних дій РФ.

Що відомо про атаку РФ на Україну

Як зазначають військові, вночі терористи атакували Україну двома керованими авіаційними ракетами із повітряного простору над Чорним морем та 37 дронами типу Shahed й безпілотниками інших типів, що були запущені із районів російських міст Орел та Приморсько-Ахтарськ.

Станом на 8:00 підрозділами зенітних ракетних військ, РЕБ та мобільних вогневих груп Повітряних Сил та Сил оборони України збито дві керовані авіаційні ракети Х-59/69 та 18 ворожих БпЛА у Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Чернігівській, Вінницькій, Хмельницькій, Рівненській, Тернопільській та Одеській областях.

18 безпілотників локаційно втрачено, один — в повітрі. Бойова робота триває.

Фото — Повітряні сили ЗСУ

У Повітряних силах зазначили, що через падіння уламків збитих дронів на Вінниччині пошкоджена інфраструктура кількох приватних підприємств.

ППО працювала у межах Сумської, Полтавському, Дніпропетровської, Чернігівської, Вінницької, Хмельницької, Рівненської, Тернопільської та Одеської областей.

Україна терміново потребує 20 додаткових систем ППО

Україна терміново потребує щонайменше 20 додаткових систем типу Hawks, NASAMS або IRIS-T. Це дозволить уникнути блекауту через російські обстріли.

Як повідомив голова Міністерства закордонних справ (МЗС) України Андрія Сибіга напередодні зустрічі голові МЗС країн НАТО він порушить питання підтримки України в зимовий період.

Ми вже поінформували наших партнерів про наші нагальні потреби, і ми вдячні їм за таку оперативну реакцію. І мова йде про термінову поставку щонайменше 20 додаткових систем типу Hawk, NASAMS або IRIS-T. І це допоможе нам уникнути блекауту. І ми розуміємо, що росіяни намагаються позбавити нас можливості виробляти енергію, — заявив Андрій Сибіга.

Глава МЗС нагадав про залучення Ірану та КНДР до безпосередньої агресії проти України.

Міністр наголосив, що Європа опинилася в новій реальності російської агресії та закликав союзників ухвалити рішучі рішення, зокрема забезпечити Україну необхідною кількістю та номенклатурою озброєнь, а також посилити пакет стримування Росії. Він підкреслив, що НАТО має збільшити ціну агресії для Москви.

Категорія
Політика
Дата публікації

Орбан закликає угорців проголосувати на "референдумі" проти вступу України до ЄС

Orban Victor
Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликає громадян голосувати на VOKS 2025 проти вступу України до Європейського Союзу.

Орбан маніпулює громадською думкою Угорщини щодо України

Політик написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, що у Брюсселі нібито є наказ про вступ країни до ЄС ще до 2030 року. За його словами, у найближчі пів року на Євросоюз чекає "найскладніша та найбільша битва", яка вирішить його майбутнє:

Можливо, одного дня, десь через 20-30-40 років, все може скластися таким чином, що Україна зможе виконати умови, необхідні для вступу, які не зруйнують угорську економіку. Але це не в осяжному майбутньому, років через 15, це точно!

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини

Він закликав угорців голосувати за "збереження досягнень Угорщини", заявивши, щоб без громадського спротиву уряд може не впоратися із захистом інтересів країни.

Вступ України до ЄС ставить під загрозу все, чого ми досягли до цього часу. Не дамо їм переступити через угорців!

​VOKS 2025 — це загальнонаціональне консультативне голосування, ініційоване урядом Угорщини, щоб дізнатися думку громадян щодо можливого вступу України до Європейського Союзу. Воно розпочалося 15 квітня 2025 року і триватиме до кінця травня.​

Голосування проводиться поштою. Угорцям запропоновано відповісти на одне запитання:​ "Чи підтримуєте ви вступ України до Європейського Союзу?".

Нагадаємо, опозиційна партія "Тиса" організувала власне опитування, результати якого свідчать про підтримку вступу України до ЄС серед громадян — понад 58% учасників підтримують євроінтеграцію України. ​

Категорія
Політика
Дата публікації

Адміністрація Трампа вперше планує схвалити продаж Україні озброєння — що відомо

Трамп
Джерело:  Kyiv Post

До цього часу в адміністрації США вважали пріоритетом припинити війну в Україні дипломатичним шляхом, а не військовою підтримкою.

Головні тези:

  • Адміністрація Трампа планує дозволити продаж оборонної продукції до України на суму 50 млн доларів через прямі комерційні продажі.
  • Прийняття нової стратегії стосовно постачання озброєння свідчить про зміну підходу США до розв'язання конфлікту в Україні.
  • Посилення позицій США в переговорах є однією з цілей надання військової допомоги Україні, зауважують аналітики.

США хочуть надати дозвіл на експорт озброєння для України

Адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила Конгрес про намір дати дозвіл на експорт оборонної продукції до України через прямі комерційні продажі (DCS) на суму 50 млн дол. Про це повідомляє видання Kyiv Post з посиланням на джерела в дипломатичних колах.

Зазначається, що це сталося вперше з моменту повернення Трампа до Білого дому понад 100 днів тому.

Дотепер в адміністрації США вважали пріоритетом припинити війну в Україні дипломатичним шляхом, а не військовою підтримкою.

Усі прямі комерційні продажі (DCS) працюють тихо; про них не оголошують публічно, як про продаж військової техніки за кордон. Новина тут у тому, що [продаж зброї США] продовжується, попри всі прогнози, що Трамп повністю відріже Україну, — сказав виданню аналітик з питань безпеки дослідницької групи Tochnyi.

У матеріалі йдеться, що повідомлення про дозвіл на продаж зброї Україні на суму 50 мільйонів доларів було подано до Конгресу відповідно до Закону про контроль за експортом озброєння, який надає президенту США повноваження контролювати імпорт та експорт оборонних товарів і послуг. Відповідне офіційне повідомлення надійшло до Конгресу від Управління законодавчих справ Державного департаменту США.

Дослідник оборонної та безпекової політики в некомерційній, непартійній дослідницькій організації Rand Corporation Майкл Сесіре вважає, що якщо військова допомога США Україні триватиме — незалежно від того, чи йдеться про продовження попередніх пакетів допомоги, чи використання президентського механізму екстреної передачі зброї, — це лише посилить позиції США у переговорах.

Адміністрація Трампа неодноразово заявляла про своє прагнення до тривалого припинення вогню в Україні. Для досягнення цієї мети США потрібні важелі впливу як на Київ, так і на Москву, — сказав Сесіре у коментарі для Kyiv Post.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?