Вищий антикорупційний суд залишив ексоголову Верховного Суду Всеволода Князєва під вартою ще на 2 місяці, водночас зменшивши йому заставу на 10 млн грн — з 45 до 35 млн грн.
Князєва залишили під вартою на два місяці
САП повідомила, що 11 жовтня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду підтримав позицію прокурора САП та продовжив дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишньому Голові Верховного Суду.
Також суд зменшив Князєву розмір застави з 45 млн грн до 35 млн грн.
Він перебуватиме в СІЗО до 9 грудня. Якщо за нього внесуть заставу на підозрюваного буде покладено низку процесуальних обов’язків.
Завершено слідство у справі Князєва
Дії ексголови Верховного суду кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України.
Нагадаємо, що Голову ВС і адвоката було викрито “на гарячому” під час отримання другого траншу хабаря у 450 тисяч доларів. Загалом слідчі задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн доларів.
Слідство встановило, що в 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній.
18 років потому колишні акціонери компаній звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.
У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.
Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом “бекофісу” у Верховному Суді.
Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн дол, щоб той передав гроші Князєву за потрібне рішення.
19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.
Згідно з даними видання The New York Times, попередні контури майбутньої мирної угоди нового президента США Дональд Трампа для завершення війни Росії проти України вже визначено.
Головні тези:
Одним із ключових аспектів угоди є введення миротворчих сил в Україну.
Важливим пунктом є роль США у підтримці України, забезпечення розвідданими, зброєю та надання дозволу для ударів по російській території.
Підтримка НАТО є важливим чинником у стримуванні Росії.
Що відомо про наміри Трампа
В оточенні Джо Байдена та Дональда Трампа доволі часто говорять про те, що поки вигнати Росію з усіх окупованих територій України не вдасться.
Цілком можливо, її війська залишаться на приблизно 20 відсотках окупованої території.
У команді республіканця припускають, що це буде відбуватися у рамках перемир'я, подібного до того, яке зупинило Корейську війну 1953 року.
Наразі головна мета — зробити все так, щоб Путін не скористався припиненням бойових дій, щоб переозброїтися, набрати і навчити нові сили та розпочати нове вторгнення.
На переконання українського лідера Володимира Зеленського, винятково членство в НАТО утримає Росію від нового нападу.
Якою може бути мирна угода Трампа
Згідно з даними журналістів, припинення вогню може бути забезпечено європейськими миротворчими силами.
Сам новий президент США багато разів заявляв, що війна РФ проти України — це проблема Європи, а не Штатів.
На переконання Джейка Саллівана, для Трампа вкрай важливо зробити те, що ненавидять багато членів його партії: продовжити військову підтримку.
Що важливо розуміти, Кремль хоче набагато більшої угоди — в якій США виведуть свої озброєння і війська з Європи, однак Трамп поки не коментував ці вимоги.
19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok. Згідно з досвідом інших країн соцмережа використовується не лише як розважальна платформа, а і як інструмент для дезінформації та маніпуляцій.
Головні тези:
TikTok активно використовується для підірвання мобілізаційних процесів та поширення неправдивих наративів в Україні.
Платформа працює як алгоритмічна система, що навчається на вподобаннях користувачів, показуючи маніпулятивний контент.
Необхідно розробити механізми моніторингу та реагування на загрози, які несе використання TikTok та аналогічних платформ для України.
У США заборонили TikTok через обурення щодо національної безпеки та ризики витоку даних до китайського уряду.
Чому TikTok є небезпечним для України
Видання наводить приклади міжнародного досвіду використання TikTok як інструменту для дезінформації та маніпуляцій.
Зокрема під час президентських виборів у Румунії у 2024 році TikTok став головним каналом для просування проросійського кандидата Келіна Джорджеску. Завдяки маніпулятивному контенту він переміг у першому турі, але результати анулювали через виявлене втручання.
У Румунії TikTok використовувався разом із Telegram для координації дій, поширення фейкових хештегів та завдань.
Якщо говорити про загрози для України, тоTikTok активно використовується для підриву мобілізаційних процесів.
Також виявлені мережі акаунтів поширюють неправдиві наративи, такі як перебільшення втрат ЗСУ чи несправедливість мобілізації.
Наприклад, у 2023 році платформа стала інструментом для запуску фейкових кампаній, зокрема "Майдан 24.03".
У червні 2024 року на сайті Кабінету Міністрів з’явилася петиція з вимогою обмежити або заборонити TikTok в Україні. Пропонувалося заборонити використання додатку на пристроях державних посадовців та військовослужбовців.
Заборона TikTok у США. Що відомо
19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok.
Цей крок став результатом законодавчих ініціатив, спрямованих на примус китайської компанії ByteDance продати американський сегмент платформи через побоювання щодо національної безпеки. Верховний суд США підтримав це рішення, наголосивши на ризиках витоку даних до китайського уряду.
Наразі TikTok було видалено з магазинів додатків Apple і Google.Oracle почала процес відключення серверів, які обслуговували дані американських користувачів.
Користувачі отримують повідомлення про недоступність платформи.
Попри заборону, обраний президент США Дональд Трамп заявив про ймовірність її скасування на 90 днів після вступу на посаду. Трамп наголосив, що питання ще перебуває на розгляді, але він готовий обговорювати відновлення роботи платформи.
На тлі очікуваної заборони TikTok у США китайська соціальна мережа RedNote (Xiaohongshu) показала стрімке зростання популярності на американському ринку. Додаток, який очолив рейтинг завантажень в App Store США, за тиждень збільшив кількість завантажень утричі, залучивши 700 000 нових користувачів лише за 48 годин.
Чому небезпечно використовувати Telegram
Месенджер Telegram не захищає персональні дані користувачів та зберігає навіть видалені повідомлення. Журналісти online.ua спробували з’ясувати, чи може особиста інформація українців потрапити до ФСБ.
Крім того, Telegram неодноразово звинувачували у розповсюдженні ненависті, порнографії та торгівлі наркотиками та контрабандою. Месенджер безкарно використовують терористичні угруповання, такі як ІДІЛ.