У Бєлгороді в РФ зранку пролунала потужна бавовна — відео
Категорія
Події
Дата публікації

У Бєлгороді в РФ зранку пролунала потужна бавовна — відео

Бавовна у Бєлгороді
Джерело:  online.ua

Губернатор російської Бєлгородської області В'ячеслав Гладков та російські Telegram-канали повідомляють про серію потужних вибухів у Бєлгороді зранку, 2 вересня. 

Головні тези:

  • Губернатор Бєлгороду заявив про серію потужних вибухів у місті, є пошкодження соціальних та комерційних об'єктів.
  • Україна наносить удари по об'єктах на території Росії для досягнення перемоги у конфлікті.
  • Росія отримує значні доходи від нафти та газу, тому атаки на енергетику країни-агресорки проводяться з боку України.
  • Зеленський віддає перевагу ескалації конфлікту, у той час як Путін розраховує на перемогу у війні на виснаження.
  • Триваюча війна може вплинути на політичну та економічну ситуацію в Росії та привести до зміни керівництва.

Що відомо про потужну бавовну у Бєлгороді

Гладков заявив про роботу ППО у Бєлгороді та в регіоні.

У місті Бєлгород є прямі влучання в один соціальний та один комерційний об'єкти. Також сталося загоряння автомобіля, - заявляє губернатор.

За його словами, у населеному пункті Дубове спалахнули 2 будинки та 4 автівки.

При цьому російський чиновник традиційно і цинічно звинувачує в атаці Україну.

РосЗМІ зі свого боку заявляють, що серед пошкоджених об’єктів нібито дитсадок у Бєлгороді.

Що відомо про удари України по об’єктах на території РФ

Аналітики Forbes зазначають, що Україна заради досягнення перемоги у розв’язаній Росією злочинній війні націлилась на енергетику країни-агресорки.

Наприкінці серпня злочинна армія РФ знову масовано атакувала енергетичні об’єкти в Україні, а вніч на 1 вересня Україна у відповідь атакувала дронами електростанції в Москві, а також нафтобази та НПЗ.

Зараз в України є варіанти, оскільки вона була успішною на початковому етапі цього вторгнення, - підкреслює старший науковий співробітник Програми трансатлантичної оборони Центру аналізу європейської політики Ніко Ланге.

За даними ЗМІ, у 2020 році доходи Росії від нафти та газу склали 219 млрд доларів. Разом на ці два сектори припадає 60% російського експорту та 40% федерального бюджету.

Отже, чим закінчиться ця війна? Президент України Зеленський вважає, що його країна повинна посилити ескалацію, щоб деескалувати, тактику, яка передбачає захоплення російських земель і вилучення критично важливих російських енергетичних активів. Однак Путін вірить, що може виграти війну на виснаження. Але якою ціною? Чим довше це триває, тим біднішою стає Росія і тим беззубішою виглядає. Це може розширити можливості людей і скинути диктатора, - підкреслюється у матеріалі видання.

Категорія
Світ
Дата публікації

Коли Китай може напасти на Тайвань — дані розвідки

Чого далі очікувати від Китаю
Джерело:  online.ua

Колишній консультант Пентагону Рубен Ф. Джонсон, посилаючись на свої джерела в розвідці, попереджає, що армія КНР може розпочати вторгнення на Тайвань у найближчі кілька місяців.

Головні тези:

  • Потенційні сценарії нападу включають тотальну блокаду, масовані ракетні удари та спробу спровокувати хаос у США.
  • Атака на Тайвань може призвести до знищення оборонного потенціалу Штатів та його союзників у регіоні.

Чого далі очікувати від Китаю

Згідно з даними інсайдерів у розвідці, армія КНР може почати вторгнення на Тайвань менше ніж через пів року.

На переконання відставного підполковника армії США Чака ДеВор, Пекін може вдатися до одного з трьох сценарії атаки:

  1. придушення пацієнта,

  2. блискавичне захоплення,

  3. повний хаос.

У першому випадку йдеться про тотальну блокаду Тайваню. Військово-морський флот Китаю оточить острів "як сталева петля", перетворивши Тайванську протоку на зону ураження.

Якщо буде застосовано другий сценарій, то Китай буде вдаватися до масованих ракетних ударів, які зруйнують оборону Тайваню та підкосять його системи ППО.

Також розпочнеться масштабна кібератака, яка виведе з ладу електромережі, відключить інтернет і телефонні мережі.

Що стосується третього варіанту розвитку подій, то Китай спробує захопити Тайвань і знищити оборонний потенціал США і всіх регіональних союзників Америки.

Ракетні удари не тільки знищать військові об'єкти на острові, а й усі бази США в Японії, Гуамі та на Філіппінах. Одночасно з цим 20 000 китайців, незаконно ввезених у США за протоколами відкритого кордону президента Джо Байдена, почнуть атаки спільно з мексиканськими картелями.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?