У Києві двох дітей не пустили до укриття під час тривоги — Нацполіція
Категорія
Україна
Дата публікації

У Києві двох дітей не пустили до укриття під час тривоги — Нацполіція

Укриття

Під час повітряної тривоги 14 грудня у Святошинському районі Києва двох дітей не пустили до укриття через те, що з ними був собака. Поліція розпочала кримінальне провадження.

У столиці двоє дітей не змогли портапити до укриття

Як повідомляє Нацполіція, брат із сестрою, 2011 і 2012 року народження, після сигналу тривоги пішли до укриття однієї зі столичних шкіл, де вони навчаються.

Однак охоронець школи не пустив їх до бомбосховища через те, що з дітьми був пес породи «мальтіпу».

Журналістка Тетяна Даніленко пише, що Саша і Богдан — діти воїна «Азову» Юрія Овчиннікова, який загинув у Запорізькій області. А директор школи № 40 аргументувала дії охоронця тим, що у людей в укритті може бути алергія на собаку.

Своїми діями охоронець залишив дітей в небезпеці під час можливого обстрілу, – повідомляє поліція.

Прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом завідомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані і були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження (ч. 1 ст. 135 ККУ).

Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі до двох років.

Що відомо про атаку РФ 14 грудня

14 грудня сили ППО збили ракету "Кинджал", яку росіяни запустили в напрямку Києва.

Близько 15:45 у Києві пролунали вибухи. Згодом в ОВА повідомили, що обійшлось без влучань в об’єкти цивільної інфраструктури, падіння уламків від збитих цілей теж не зафіксовано. 

Між тим, за інформацією керівника Херсонської МВА Романа Марочко, військові злочинці з армії завдали удару по центральній частині Херсону.

Зазначається, що внаслідок ворожої атаки загинув 57-річний чоловік.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Маск, Цукерберг і Безос очолили оновлений рейтинг мільярдерів світу

список
Джерело:  Forbes

У світі стало більше мільярдерів, ніж будь-коли раніше. При цьому серед найбагатших людей домінують керівники технологічних компаній.

Головні тези:

  • Серед найбагатших людей світу домінують керівники технологічних компаній, такі як Ілон Маск, Марк Цукерберг і Джефф Безос.
  • У рейтингу також помітні нові гравці, як от глава Alphabet Сундар Пічаї та фармацевт Вікрам Пунія.
  • Статки відомих мільярдерів зростають завдяки успіхам їхніх компаній, наприклад SpaceX, Meta та Amazon.

У світі нарахували 3028 мільярдерів

За даними журналу Forbes, Ілон Маск відвоював перше місце у французького титана у сфері розкоші Бернара Арно. Чисті статки радника Трампа зросли на 75% і оцінюються в 342 млрд доларів. Його багатство зросло завдяки SpaceX і його компанії з виробництва штучного інтелекту xAI, а також зростанню акцій Tesla, попри нещодавнє падіння.

Друге місце посідає засновник Meta Марк Цукерберг зі статками 216 млрд доларів.

За ним слідує засновник Amazon Джефф Безос зі статками в 215 млрд доларів, а на четвертому місці опинився Ларрі Еллісон, співзасновник компанії Oracle, що займається комп'ютерними технологіями, зі статками в 192 млрд доларів.

Арно і його сім'я зі статками 178 млрд доларів посіли п'яте місце. Вони очолюють компанію LVMH, що володіє такими брендами, як Louis Vuitton і Moet Hennessy.

Далі йде інвестор Воррен Баффет зі статками у 154 млрд доларів. Засновники Google Ларрі Пейдж зі статками 144 млрд доларів і Сергій Брін, чиї статки оцінюють у 138 млрд доларів, посідають сьоме і восьме місця.

Іспанець Амансіо Ортега, засновник модного бренду Inditex, якому належать Zara і Bershka, зі статками 124 мільярди доларів посів дев'яте місце в рейтингу. При цьому десятим є колишній глава Microsoft Стів Балмер зі статками 118 млрд доларів.

Серед новачків помічений Сундар Пічаї, головний виконавчий директор материнської компанії Google Alphabet. Його чиста вартість зросла до 1,1 млрд доларів завдяки зростанню вартості його акцій Google.

Іншою помітною персоною в довшому списку мільярдерів став президент Дональд Трамп, чиї статки подвоїлися й оцінюються в 5,1 млрд доларів, оскільки його компанія Truth Social стала публічно зареєстрованою компанією, і він продав свій криптовалютний токен.

У рейтингу опинилися 15 російських олігархів, серед яких помітили власницю групи "Алькор і Ко" Тетяну Володіну. Компанія управляє мережами парфюмерно-косметичних магазинів "ЛʼЕтуаль" і "Подружка". Статки Володіної оцінюють у 1,1 мільярда доларів.

Найбагатшим "новачком" є власник фармацевтичної компанії "Фармасинтез" Вікрам Пунія, статки якого оцінили у 2,1 мільярда доларів.

Водночас найбагатшим серед російських мільярдерів у 2025 році став співвласник "Лукойлу" Вагіт Алекперов, чиї статки оцінили у 28,7 мільярда доларів.

Категорія
Україна
Дата публікації

У ЦПД спростували фейк РФ щодо використання ЗСУ хімзброї на Курщині

Центр протидії дезінформації
хімзброя

Російська пропаганда ширить фейки про нібито використання Силами оборони України хімічної зброї на території Курської області РФ. Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України розвінчує вкид Кремля.

Головні тези:

  • Російська пропаганда поширює фейки про використання ЗСУ хімічної зброї на території РФ для дискредитації України в очах світової спільноти.
  • Спростування цих вкидів є важливою складовою протидії дезінформації та захисту інформаційної безпеки країни.
  • Фейки про використання хімічної зброї є типовими для пропаганди Кремля та не мають підтвердження в об'єктивних доказах.

Росія поширює фейк щодо використання ЗСУ хімічної зброї

Як зауважили в ЦПД, подібні вкиди є цілком типовими для пропаганди Кремля, вони періодично з’являються від початку повномасштабної війни, ніколи не підкріплені жодними доказами.

Метою таких дій є дискредитація України в очах світової спільноти та створення інформаційного алібі для використання заборонених отруйних речовин самими російськими військами.

Росія

Факти застосування вказаних речовин загарбниками проти ЗСУ, згідно з даними ЦПД, неодноразово зафіксовані на лінії фронту. Відомо вже, зокрема, про кілька випадків за останній час на Куп’янському напрямку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?