У Монголії відмовились заарештовувати Путіна за ордером МКС — джерела
Категорія
Політика
Дата публікації

У Монголії відмовились заарештовувати Путіна за ордером МКС — джерела

Прапор Монголії
Джерело:  Bloomberg

Влада Монголії дала гарантії кремлівському диктатору Володимиру Путіну, що він не буде заарештований відповідно до ордеру Міжнародного кримінального суду під час візиту до цієї країни. 

Головні тези:

  • Монголія надає гарантії кремлівському диктатору Володимиру Путіну щодо відсутності арешту за ордером МКС.
  • Монголія ратифікувала Римський статут і має змогу арештувати Путіна за його причетність до воєнних злочинів в Україні.
  • Путін має запланований візит до Монголії у вересні, це буде його перша поїздка до країни-члена МКС після видачі ордера на арешт.
  • Путін уникав візитів до країн, які ратифікували Римський статут після видачі ордера МКС на його арешт, зокрема минулорічний саміт лідерів країн БРІКС.
  • Питання арешту Путіна у країнах, що підписали угоду з Гаазьким судом, є актуальним та вирішується судовими органами.

Що відомо про ймовірність арешту Путіна під час візиту до Монголії

Зазначається, що Монголія ратіфікувала Римський статут і має змогу провести арешт Путіна відповідно до ордеру МКС.

За інформацією джерел видання, кремлівський диктатор вже отримав гарантії, що не буде заарештований під час візиту до Монголії відповідно до ордеру МКС через причетність до воєнних злочинів в Україні.

Автори матеріалу підкреслюють, що Путін має прибути в Монголію у вересні.

Це буде перша його поїздка до країни-члена МКС з моменту видачі ордера на арешт.

Зазначається, що Монголія, як країна, що підписала Римський статут, який регулює діяльність суду, зобов'язана виконати ордер і заарештувати Путіна, якщо він з'явиться на її території.

Монголія не заарештовуватиме Путіна за ордером МКС
Володимир Путін

Журналісти видання підкреслюють, що офіційні представники адміністрації президента, прем'єр-міністра і міністерства закордонних справ Монголії не відразу відповіли на запити щодо коментаря з приводу візиту Путіна.

Однак 30 серпня МЗС Монголії провело зустріч з представниками численних іноземних посольств. У рамках цієї зустрічі монгольські дипломати заявили, що візит кремлівського диктатора пов'язаний з відзначенням 85-ї річниці битви на Халх-Голі 1939 року проти японських військ.

Що відомо про інші візити Путіна після видачі ордера МКС на його арешт

Раніше Путін не ризикував їздити до країн, які ратифікували Римський статут. Зокрема, через це він пропустив минулорічний саміт лідерів країн БРІКС у Південній Африці, до якої також входять Китай, Бразилія та Індія.

Це сталось через те, що приймаюча країна дала зрозуміти, що їй доведеться виконати ордер МКС як державі-члену.

Також Путін вирішив не їхати на саміт Групи 20 минулого року в Індії, хоча вона не є членом МКС.

Окрім цього Путіна запросили у листопаді на саміт G-20 до Бразилії, який вона прийматиме в листопаді.

При цьому президент Луїс да Сілва заявив, що питання про те, чи заарештовувати Путіна як країні, що підписала угоду з Гаазьким судом, вирішуватиме судова влада.

Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР заробила майже 20 млрд дол на постачанні озброєння Росії

Кім
Джерело:  online.ua

Північна Корея заробила приблизно 20 млрд дол на військовій підтримці Росії. Про це йдеться у звіті південнокорейського аналітичного центру KIDA.

Головні тези:

  • За даними KIDA, Північна Корея заробила 20 млрд дол на військовій підтримці Росії включаючи постачання зброї та боєприпасів.
  • Відповідно до звіту, Пхеньян отримав доходи на суму 19,2 млрд дол від Росії, включаючи передачу технологій та внесок робочої сили.

КНДР заробила 20 млрд дол на військовій підтримці Росії

У звіті, опублікованому на початку цього місяця, Корейський інститут оборонного аналізу (KIDA), який фінансується урядом Південної Кореї, оцінив, що Північна Корея отримала найбільшу вигоду від надсилання боєприпасів і постачання, оцінивши її доходи приблизно в 19,2 млрд дол.

Згідно зі звітом, Пхеньян також заробив ще 630 мільйонів доларів від передачі технологій і 280 мільйонів доларів від внеску робочої сили.

У KIDA підрахували, що Північна Корея поставила Росії близько 21 тис контейнерів зі зброєю та боєприпасами морем, включаючи 122-мм і 152-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети Bulsae-4, балістичні ракети малої дальності KN-23 і РПГ.

При цьому аналітики посилались на супутникові та розвідувальні зображення. Зазначається, що додаткові поставки могли здійснюватися наземним і повітряним транспортом.

Оцінка доходів від розгортання військ КНДР ґрунтується на повідомленнях, що російська влада виплачує 11 тис північнокорейським солдатам, які були направлені до Росії, місячну зарплату в розмірі близько 2 000 доларів разом із одноразовою премією.

Зазначається, що Пхеньян, як вважають, утримує частину цих платежів перед тим, як передати решту своїм військам.

Згідно з KIDA, замість отримання прямих грошових виплат значна частина компенсації за підтримку Північної Кореї, ймовірно, виплачується через бартерні угоди або обміни в натуральній формі.

Очікується, що пріоритетом для Пхеньяна стане отримання від Росії передових військових технологій і стратегічного озброєння. До них відноситься потенційна передача знань або компонентів для атомних підводних човнів і сучасних винищувачів.

KIDA також відзначає інші ознаки нещодавньої технологічної допомоги з боку Росії, оскільки минулого місяця Північна Корея продемонструвала нові системи озброєння, включаючи боєприпаси зі штучним інтелектом, бортовий літак раннього попередження та управління та новий розвідувальний дрон.

Окрім посилення військового потенціалу Північної Кореї, KIDA оцінює, що підтримка Росії сприяє консолідації режиму Кім Чен Ина та його здатності підтримувати внутрішню стабільність.

Категорія
Політика
Дата публікації

Трамп продовжив заборону на вхід кораблів РФ в порти США

Трамп
Джерело:  online.ua

Президент США Дональд Трамп ще на рік продовжив заборону на вхід російських суден до американських портів. Йдеться і про судна, які тим чи іншим чином пов'язані з Росією.

Головні тези:

  • Президент США Дональд Трамп продовжив заборону на вхід кораблів РФ до портів США на ще один рік.
  • Рішення було обумовлене надзвичайною ситуацією національного масштабу, викликаною діями та політикою уряду РФ.
  • Заборона розповсюджується на кораблі, що пов'язані з Росією, і буде діяти щонайменше до наступного року.

Кораблі Росії так і не отримали дозволу заходити у порти США

Про це повідомляється у Федеральному реєстрі США.

У документі, який наразі розміщений на сайті Федерального реєстру йдеться про те, що політика і дії уряду РФ продовжують являти собою надзвичайну ситуацію національного масштабу, викликану порушенням або загрозою порушення міжнародних відносин Сполучених Штатів.

Варто зауважити, що обмеження діятиме ще принаймні 1 рік. При цьому офіційно документ буде опубліковано 17 квітня.

Документ

Я продовжую на один рік дію надзвичайного стану щодо Російської Федерації та викладених у прокламації 10371 надзвичайних повноважень, що стосуються регулювання стоянки та руху пов'язаних з Росією суден у портах Сполучених Штатів.

Нагадаємо, 21 квітня 2022 року Сполучені Штати запровадили заборону для входу російських суден в американські порти. Метою було посилення міжнародної ізоляції Росії, яка не припиняє збройної агресії проти України.

Жодному судну, яке йде під російським прапором або який належить чи керується російськими інтересами, не буде дозволено заходити до портів Сполучених Штатів або отримувати доступ до наших берегів, — заявив тодішній президент США Джо Байден.

У квітні 2024 року Байден подовжив цю заборону. Згідно з минулим документом винятком є судна, що просять зайти в порти США через форс-мажорні обставини. Зокрема, мова про дозвіл морякам будь-якої національності висадитися або змінити екіпаж, для надання екстреної медичної допомоги або інших гуманітарних потреб.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?