У Словаччині школяр із українською символікою відмовився тиснути руку президенту — відео
Категорія
Світ
Дата публікації

У Словаччині школяр із українською символікою відмовився тиснути руку президенту — відео

У Словаччині школяр із українською символікою відмовився тиснути руку президенту — відео
Джерело:  online.ua

13 січня в Словаччині у президентському палаці відбулася церемонія нагородження переможців математичної олімпіади. Під час заходу Симон Оманік, учасник з українською символікою на одязі, публічно відмовився потиснути руку президенту Словаччини Петеру Пеллегріні.

Головні тези:

  • Учасник математичної олімпіади в Словаччині відмовився тиснути руку президенту через його політичні погляди.
  • Школяр демонстративно виступив проти президента Словаччини, обвинувачуючи його у маніпуляціях і обмані громадян.
  • Дії учасника викликали суперечки та обговорення в суспільстві та засобах масової інформації.
  • Президент Словаччини Петер Пеллегріні відомий своєю позицією щодо стосунків з Росією та відмовою вступу України до НАТО.

Школяр Симон Оманік відмовився тиснути руку Пеллегріні

Як зазначається, нагороди старшокласникам вручав міністр освіти Томаш Друкер. Симон Оманік, який отримав бронзову медаль на Центральноєвропейській математичній олімпіаді, прикрасив свій костюм жовто-блакитною стрічкою.

Коли президент Пеллегріні простягнув руку, щоб привітати школяра з досягненням, той демонстративно відмовився. Після цього Оманік, Друкер та Пеллегріні зробили спільне фото. 

У коментарі словацькому виданню Dennik N Симон пояснив свій вчинок. Він заявив, що Пеллегріні здобув перемогу на виборах, «обманюючи людей і маніпулюючи темою війни в Україні». За словами хлопця, це стало причиною його протесту.

Це була брехня і замах на найнижчі людські інстинкти страху і, можливо, навіть антиукраїнські настрої в деяких частинах словацького населення. І я не думаю, що було б правильно потиснути руку такій людині або спілкуватися з нею, тому що я не згоден з нею і вважаю її шахраєм і брехуном, — додав словацький школяр.

Петер Пеллегріні: що відомо

Петер Пеллегріні — лідер лівої партії «Голос», у 2014—2016 роках був головою парламенту Словаччини, з 2016 до 2018 був заступником прем'єр-міністра Роберта Фіцо з інвестицій та інформатизації.

З 2018 року до 20 березня 2020 року — прем'єр-міністр Словаччини. Політик поділяє позицію Фіцо щодо стандартизації відносин з Росією. Вважає санкції проти РФ здебільшого неефективними.

Виступає проти вступу України до НАТО.

Нещодавно, президент Словаччини Пеллегріні відмовився приїхати в Україну через припинення транзиту російського газу.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Трампа розробляють широкомасштабну стратегію санкцій проти Росії

Трамп
Джерело:  Bloomberg

Радники новообраного президента США Дональда Трампа розробляють широкомасштабну стратегію санкцій, яка має сприяти врегулюванню війни Росії проти України.

Головні тези:

  • Команда Трампа розробляє стратегію санкцій проти Росії задля врегулювання війни проти України.
  • Плани включають два підходи: збільшення тиску на Москву та заходи на користь підсанкційних виробників нафти в Росії.

У Трампа мають два підходи щодо санкцій проти Росії

За інформацією джерел агентства Bloomberg, команда Трампа розглядає два основні підходи до санкцій проти Росії. В їхньому обговоренні беруть участь деякі члени майбутньої адміністрації, колишні посадовці адміністрації Трампа і консервативні аналітичні центри.

Перший підхід ґрунтується на сценарії, за якого розв'язання війни в Україні "вже близько", і передбачає певні заходи на користь підсанкційних виробників нафти в Росії, що могло б допомогти укласти "мирну угоду".

Другий варіант ґрунтується на ще більшому посиленні санкційного тиску і збільшенні важелів впливу на Москву.

Співрозмовники агентства кажуть, що плани команди Трампа перебувають на ранніх стадіях і зрештою залежатимуть від рішень самого обраного президента США.

Водночас під час слухань щодо призначення на посаду державного секретаря США номінант Трампа Марко Рубіо назвав санкції ключовим важелем впливу, який може призвести до мирного врегулювання в Україні.

Які російські компанії потрапили під нові санкції США

Як зазначають представники уряду та Мінфіну США, запроваджено санкції проти понад 30 російських нафтопереробних компаній, а також ще однієї компанії з Сербії. 

Зазначається, що Мінфін США вдався до радикальних заходів із метою виконання вимог G7 щодо скорочення доходів Росії від продажу енергоносіїв, включно із блокуванням двох великих виробників нафти.

Під нові санкції потрапили:

  • "РН-Буріння" (структура "Роснефти");

  • "Технології ОФС" (об'єднує колишні активи Baker Hughes в Росії),

  • "РН-ГРП",

  • "РН-Сервіс",

  • "РН-Ванкор",

  • "Ачімгаз",

  • "Газпром Шельфпроект",

  • "Атлас ННБ",

  • "ФракДжет-Волга",

  • "Інвестгеосервіс",

  • "Нафтагаз-Буріння",

  • "Петро Велт Технолоджис",

  • "ТНГ-Групп";

  • "УДС Нафта".

Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України, — зазначила глава Мінфіну США Джанет Єллен.

Категорія
Україна
Дата публікації

Нацполіція попереджає батьків про новий небезпечний челендж для підлітків у соцмережах

МВС України
TikTok

На платформі TikTok поширюється небезпечний челендж, у межах якого діти виготовляють саморобні петарди. Через такі експерименти тільки у Львові за останній тиждень травмувалося троє підлітків.

Головні тези:

  • Популярний челендж на TikTok призвів до травмування підлітків у Львові, де діти виготовляли саморобні петарди за інструкцією з соцмереж.
  • Небезпечні експерименти можуть призвести до серйозних травм, таких як хімічні опіки та тяжкі травматичні ушкодження.
  • Поліція радить батькам контролювати активність своїх дітей в Інтернеті та надавати їм необхідні пояснення про небезпеку підліткових челенджів.
  • Для запобігання подібним ситуаціям важливо підтримувати відкритий діалог з дітьми та негайно інформувати дорослих про будь-які небезпечні дії в соцмережах.
  • Будьте уважні та запобігайте ризикам здоров’я для вашої дитини, вчасно реагуючи на небезпечні тренди та рекомендації поліції.

Національна поліція відреагувала на небезпечний тренд

Наслідки таких "експериментів" катастрофічні: хімічні опіки, шрами на обличчі й руках, а в деяких випадках — тривале лікування. Медики наголошують: подібні травми можуть залишитися на все життя.

Поліціянти радять дітям:

  • Не повторюйте небезпечні дії, які ви бачите у соцмережах. Життя та здоров’я набагато важливіші за будь-які перегляди чи "лайки".

  • Якщо друзі пропонують взяти участь у таких челенджах, скажіть тверде "ні" та негайно розкажіть про це дорослим.

  • Повідомте вчителів чи батьків, якщо знаєте когось, хто планує робити небезпечні експерименти.

Батькам:

  • Контролюйте, які відео та челенджі переглядає ваша дитина в інтернеті.

  • Поясніть дітям, що "лайки" в соцмережах не варті їхнього здоров’я та життя.

  • Довірливо спілкуйтеся з дітьми й розповідайте про наслідки небезпечних дій.

Нацполіція України закликає батьків та дітей бути уважними й не ризикувати здоров’ям заради "популярності" в соцмережах! — наголошують правоохоронці.

У Львові через небезпечний челендж з Tik-Toka постраждали підлітки

У Львові за тиждень госпіталізували трьох хлопців віком 10, 11 та 15 років з глибокими опіками.

Перед обличчями школярів розірвалися саморобні петарди, які вони виготовляли за інструкцією з TikTok.

Як повідомили у Львівській міській раді, щоб виготовити вибухівку, постраждалі використовували пластикову пляшку, воду, кульку із фольги та засіб для очищення труб.

Серед пацієнтів — 11-річний Вʼячеслав із Львівщини. Хлопець розповів, що разом із другом вони побачили, як на вулиці підлітки робили "петарду" за інструкцією із соцмереж.

Діти вирішили повторити: змішали всі складники та потрусили пляшку, щоб запустити хімічну реакцію. Посудина розірвалася, а її вміст потрапив прямо на обличчя В’ячеслава.

Такі пацієнти до нас потрапляють із глибокими хімічними опіками обличчя. Адже засіб для очищення труб, який є у цих так званих "петардах", буквально розʼїдає шкіру дітей. Найбільше страждають очі, адже там тканини найтонші, — розповіла Галина Саян, опікова та пластична хірургиня, керівниця Міського центру термічної травми та опікової хірургії Першого медобʼєднання Львова.

Всім трьом хлопцям надали допомогу. За словами лікарки, тепер у них залишаться рубці на обличчі.

Поліціянти Львівщини повідомили, що перевіряють інформацію про травмування підлітків.

17 січня під час моніторингу соціальних мереж поліцейські виявили публікацію, в якій йшлось про те, що троє дітей потрапили до лікарні через небезпечний тренд, який поширюється у соціальних мережах. Ювенальні поліцейські проводять перевірку, — написали правоохоронці.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?