У Швейцарії розпочинається Глобальний саміт миру — що важливо знати
Категорія
Світ
Дата публікації

У Швейцарії розпочинається Глобальний саміт миру — що важливо знати

Зеленський
Джерело:  online.ua

15 червня очільниця Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд відкриває дводенний Глобальний саміт миру щодо України.

Головні тези:

  • На саміті зустрінуться 100 делегацій з усього світу задля старту мирного процесу.
  • Учасники матимуть змогу обговорити ядерну та продовольчу безпеку, гуманітарний вимір.
  • Зеленський наголошує на важливості дотримання міжнародного права та статуту ООН на шляху до миру.
  • Програма Саміту миру передбачає пленарні засідання та дискусії за ключовими аспектами “формули миру”, розробленої українським лідером.

Саміт миру. Що наразі відомо

Що важливо розуміти, подія присвячена обговоренню "формули миру", яку запропонував український лідер Володимир Зеленський.

Саміт миру триватиме 2 дні — 15-16 червня. Зустріч світових лідерів відбудеться на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії.

Ключова мета — "ініціювати мирний процес, створити атмосферу довіри та окреслити ідеї для наступних кроків на шляху до такого процесу".

Окрім того, наголошується, що учасницями мирної конференції стануть 100 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу.

Країну-агресорку РФ на саміт не запрошували. Російський диктатор Володимир Путін, який налаштований на довготривалу війну з Україною, відкидав попередні пропозиції долучитися до переговорів.

Шлях до миру — він довгий, тому що ми маємо справу з терористами, і ми повинні йти правильним шляхом, базуючись на статуті ООН і міжнародному праві. Це дуже важливо, щоб у нас був один базис. І ми так йдемо, не порушуючи закон, не порушуючи права людей.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Чого очікувати від Глобального саміту миру

Кожний учасник конференції матиме унікальну можливість висловити своє бачення щодо справедливого і сталого миру в Україні.

Програма Саміту миру передбачає пленарні засідання та дискусії за трьома пунктами "формули миру":

  1. ядерна безпека,

  2. продовольча безпека,

  3. гуманітарний вимір.

Саміт також пропонує можливість вперше обговорити на найвищому рівні, як і коли Росія може бути включена в цей процес. Для Федеральної ради (Швейцарії. — Ред.) розробка довгострокового рішення в кінцевому підсумку вимагає участі обох сторін,– йдеться в заяві швейцарського уряду.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Під США почала "танути" літосферна плита — що буде далі

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами
Джерело:  online.ua

Дослідники Техаського університету неочікувано для всіх з'ясували, що літосферна плита, на якій розташована Північна Америка, поступово "тане" та "капає" в мантію Землі. За словами вчених, це перший такий випадок в історії людства, який вдалося зафіксувати.

Головні тези:

  • Танення літосферної плити наразі не загрожує суттєвими змінами у ландшафті і не призведе до провалу континенту в магму.
  • Спостереження за подібними явищами допомагає розкрити інші таємниці еволюції Землі.

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами

За словами вчених, їм вдалося виявити так зване кратонічне витончення: цілі брили з нижньої частини Північноамериканського континенту повільно стікають в магму.

Що важливо розуміти, кратони — це стародавні скельні утворення, які складають ядро ​​континентів Землі, пише SciTechDaily.

Просто зараз "краплі" породи стікають в магму під Середнім Заходом США (північ центральної частини Штатів).

Як зазначають іноземні науковці, наразі не варто хвилюватися через те, що континент провалиться в магму або зміниться ландшафт у цій його частині.

Мантійні процеси, що спричиняють стікання, можуть впливати на еволюцію тектонічних плит з часом, але вони дуже повільні. Більше того, очікується, що крапання зрештою припиниться, оскільки залишки тектонічної плити занурюються глибше в мантію, а її вплив на кратон зникає.

Спостерігати за подібними процесами вкрай важливо, адже це допомагає зрозуміти, як планета еволюціонувала протягом тривалого часу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?