Убивство поліцейського на Вінниччині. Знайдено авто підозрюваних та боєприпаси
Категорія
Україна
Дата публікації

Убивство поліцейського на Вінниччині. Знайдено авто підозрюваних та боєприпаси

поліція

Правоохоронці у Вінницькій області знайшли автомобіль підозрюваних у нападі на двох поліцейських поблизу села Яланець. Також поруч знайшли боєприпаси.

Що відомо про пошуки підозрюваних у вбивстві

Як розповів керівник Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Олексій Рихлюк, на тому місці виявили певні боєприпаси, які належать до військового майна.

Наразі на території Вінниччини та суміжних областей проводиться ряд слідчих пошукових дій для встановлення місця перебування підозрюваних.

Авто підозрюваних (фото — соцмережі)

За його словами, двом підозрюваним загрожує від 9 до 15 років тюрми або ж довічне увʼязнення за статтею 348 КК (посягання на життя працівника правоохоронного органу).

Що відомо про вбивство поліцейського на Вінниччині

20 квітня близько 01:40 поблизу села Яланець Гайсинського району Вінницької області працівники сектору реагування патрульної поліції відділу поліції №1 Гайсинського райуправління зупинили легковий автомобіль.

Під час перевірки пасажири авто застосували вогнепальну зброю. Один працівник поліції загинув, другий отримав поранення.

На кадрах з бодікамери поліціянта можна побачити, що спочатку правоохоронці оглядали авто чоловіків. Як раптом нападник у чорному бʼє патрульного, після чого чути звуки вибухів.

На даний час проведено огляд місця події, вилучені речові докази, а також перевіряється причетність до вчинення злочину двох військовослужбовців.

Сухопутні війська підтвердили, що на відео, яке, зняте на боді-камери поліцейського після розстрілу та яке поширюють у мережі, присутні військовослужбовці однієї із військових частин.

Командування Сухопутних військ надасть максимальне сприяння у всебічному та неупередженому розслідуванні у вбивстві поліцейського, — зазначили в Сухопутних військах.

У Нацполіції повідомили, що загиблий під час нічного нападу — 20-річний Максим Зарецький.

За даним фактом було відкрите кримінальне провадження. Причетних розшукують.

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?