Україна уразила 7 районів зосередження армії РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна уразила 7 районів зосередження армії РФ

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Протягом минулої доби бійці ЗСУ ліквідували 1140 російських загарбників. Окрім того, Сили оборони України знищили 15 танків, 9 бойових броньованих машин та 66 артилерійських систем ворога.

Головні тези:

  • Загальні бойові втрати армії РФ станом на 22 лютого 2025 року орієнтовно склали понад 866 тисяч осіб .
  • Армія РФ здійснила понад 5 тисяч обстрілів та використала для атак 3050 дронів-камікадзе.

Втрати армії РФ станом на 22 лютого 2025 року:

Загальні бойові втрати росіян з 24.02.22 по 22.02.25 орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 866 000 (+1 140) осіб;

  • танків — 10 161 (+15) од;

  • бойових броньованих машин — 21 139 (+9) од;

  • артилерійських систем — 23 528 (+66) од;

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 26 311 (+155) од;

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 38 234 (+139) од;

  • спеціальної техніки — 3754 (+1).

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом 21 лютого на фронті відбулося 90 боєзіткнень.

Армія РФ завдала по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару із застосуванням двох ракет, а також 72 авіаударів, скинувши 92 КАБ.

Загалом ворог здійснив понад 5 тисяч обстрілів та використав для своїх атак 3050 дронів-камікадзе.

За минулу добу ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили сім районів зосередження особового складу, озброєння і військової техніки та три артилерійських засоби противника.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Під США почала "танути" літосферна плита — що буде далі

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами
Джерело:  online.ua

Дослідники Техаського університету неочікувано для всіх з'ясували, що літосферна плита, на якій розташована Північна Америка, поступово "тане" та "капає" в мантію Землі. За словами вчених, це перший такий випадок в історії людства, який вдалося зафіксувати.

Головні тези:

  • Танення літосферної плити наразі не загрожує суттєвими змінами у ландшафті і не призведе до провалу континенту в магму.
  • Спостереження за подібними явищами допомагає розкрити інші таємниці еволюції Землі.

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами

За словами вчених, їм вдалося виявити так зване кратонічне витончення: цілі брили з нижньої частини Північноамериканського континенту повільно стікають в магму.

Що важливо розуміти, кратони — це стародавні скельні утворення, які складають ядро ​​континентів Землі, пише SciTechDaily.

Просто зараз "краплі" породи стікають в магму під Середнім Заходом США (північ центральної частини Штатів).

Як зазначають іноземні науковці, наразі не варто хвилюватися через те, що континент провалиться в магму або зміниться ландшафт у цій його частині.

Мантійні процеси, що спричиняють стікання, можуть впливати на еволюцію тектонічних плит з часом, але вони дуже повільні. Більше того, очікується, що крапання зрештою припиниться, оскільки залишки тектонічної плити занурюються глибше в мантію, а її вплив на кратон зникає.

Спостерігати за подібними процесами вкрай важливо, адже це допомагає зрозуміти, як планета еволюціонувала протягом тривалого часу.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в НАТО. Рютте відреагував на скандальні заяви Трампа

Рютте
Джерело:  NV

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував гучні заяви президента США Дональда Трампа про те, що Україна ніколи не стане членом Альянсу. Як зазначив генсек, на Вашингтонському саміті було ухвалено, що шлях України до НАТО є незворотнім — заяви Трампа нічого не змінили.

Головні тези:

  • Генсек НАТО Марк Рютте вкотре підтвердив незворотність шляху України до членства в Альянсі.
  • Членство в НАТО для України є окремою перспективою й не залежить від припинення вогню на фронті та підписання мирної угоди.

Рютте заперечив твердження Трампа

Генсек НАТО звернув увагу на те, що Україні ніхто й ніколи не обіцяв, що членство в Альянсі буде частиною мирної угоди або припинення вогню.

І іноді я чую, що американці кажуть: ми не думаємо, що членство в НАТО буде частиною припинення вогню або мирної угоди, що це суперечить формулюванням Вашингтонського саміту. І тут я б не погодився. Я думаю, що це дуже добре узгоджується з формулюваннями Вашингтонського саміту. Це дві окремі речі: мирна угода і довгострокова перспектива.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

За словами Рютте, наразі члени НАТО, зокрема й США, працюють разом, щоб взяти командування у Вісбадені (нове командування НАТО — ред.), звідки надходить в Україну вся підтримка.

Окрім того, керівництво Альянсу намагається зрозуміти, як найкраще допомогти Україні стати ще більш взаємосумісною з НАТО, розбудовувати її власні збройні сили, досягти обнадійливого моменту мирної угоди чи припинення вогню.

І давайте сподіватися, що ми зможемо цього досягти. Тож над усіма цими питаннями ми дійсно тісно співпрацюємо, — наголосив Рютте.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?