Українська Вікіпедія назвала найпопулярніші статті у 2023 році
Категорія
Культура
Дата публікації

Українська Вікіпедія назвала найпопулярніші статті у 2023 році

Вікіпедія
Джерело:  Вікіпедія

Громадська організація “Вікімедіа Україна” проаналізувала статистику українського розділу найбільшої онлайн-енциклопедії та виділила найпопулярніші статті року.

Що українці читали частіше у Вікіпедії

Найпопулярнішою статтею стала сторінка «Україна», яку переглянули 1 662 743 разів. 

Фото – blog.wikimedia.org.ua

ТОП-10 найпопулярніших культурних сторінок:

  • Шевченко Тарас Григорович – 941 930 переглядів

  • Українська абетка – 660 478 переглядів

  • Леся Українка – 608 262 перегляди

  • Гімн України – 565 305 переглядів

  • Франко Іван Якович – 432 803 перегляди

  • «Мавка. Лісова пісня» – 415 172 переглядів

  • Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb – 406 700 переглядів

  • Костенко Ліна Василівна – 331 861 перегляд

  • Кузьма Скрябін – 301 838 переглядів

  • «Ой, у лузі червона калина» – 291 833 перегляди

Серед історичних постатей, окрім Шевченка, Лесі Українки та Франка, хотіли більше дізнатися про Степана Бандеру, а серед сучасників — про головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, президента Володимира Зеленського та начальника ГУР МО Кирила Буданова.

Також українці багато читали про різні історичні теми: Перша та Друга світові війни, Київська Русь, Волинська трагедія та Голодомор (1932–1933).

Серед новинок минулого року – приблизно по 500 000 переглядів – отримали статті про ChatGPT та 3-тю окрему штурмову бригаду.

В Україні обрали головне слово 2023 року

Слово “мобілізація” було головним в Україні протягом минулого року за версією словника сучасної української мови та сленгу "Мислово".

За словами укладачів словника, вказаний термін в Україні був справді популярним, однак лише в грудні був зафіксований пік інтересу до нього.

Що важливо розуміти, це сталося після того, як Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради України скандальний законопроєкт про мобілізацію, який спровокував справжній резонанс у суспільстві.

Окрім того, зазначається, що слово "мобілізація" навіть змогло обійти свого головного конкурента – "контрнаступ".

Не можна проігнорувати той факт, що інші претенденти на звання слова року також повʼязані з війною.

Словник "Мислово" був створений ще 11 років тому з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови.

У 2022 році словом року "Мислово" обрав фразу "русский военный корабль, иди на х*й".

Категорія
Україна
Дата публікації

Швеція оголосила новий пакет допомоги Україні на суму 1,6 млрд дол

Швеція
Джерело:  Reuters

Швеція оголосила новий пакет військової допомоги Україні на 16 мільярдів шведських крон (близько 1,6 млрд дол). Це найбільший пакет, який коли-небудь надавала ця країна.

Головні тези:

  • Швеція оголосила пакет військової допомоги Україні на 1,6 млрд дол, розпочавши найбільшу допомогу в історії від цієї країни.
  • Зазначено, що частина коштів піде на придбання військового обладнання та підтримку протиповітряної оборони українських сил.
  • Крім фінансової підтримки, Швеція повідомила про посилення допомоги в наданні технологій для артилерії та морського потенціалу України.

Україна отримає нову військову допомогу від Швеції

Про це заявив міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

Найбільша частина пакета — 9,2 млрд крон — піде на військове обладнання, яке Швеція закупить під керівництвом Шведського управління з матеріального забезпечення оборони.

Згодом Йонсон уточнив, що до пакета увійшла підтримка протиповітряної оборони України, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу.

Раніше Швеція повідомляла, що планує значно посилити підтримку України. Зокрема у 2025 році вона вирішила виділити на підтримку України більше грошей — 40 млрд крон (майже 4 млрд дол) замість раніше запланованих 25 млрд. Ці кошти підуть на допомогу Україні у війні проти російської агресії.

Нещодавно Швеція анонсувала «найбільший план з переозброєння з часів Холодної війни» та посилення допомоги Україні

Категорія
Світ
Дата публікації

Cайт Московського метро показує об'яву Укрзалізниці після масштабної кібератаки

кібератака
Джерело:  online.ua

У роботі сайту метро держави-агресорки РФ Москви стався збій: на головній сторінці сайту наразі розміщено повідомлення від "Укрзалізниці".

Головні тези:

  • Сайт Московського метро постраждав від кібератаки, що призвело до збоїв у роботі та появи об'яви від Укрзалізниці.
  • Укрзалізниця стала об'єктом хакерської атаки, яка призвела до перебоїв у роботі онлайн-сервісів залізниці.
  • Відновлення роботи системи онлайн-продажу квитків на поїзди Укрзалізниці викликало збої в її роботі через підвищене навантаження.

На сайті Московського метро з’явилася об’ява Укрзалізниці

При спробі зайти на сайт московського метро з'являється повідомлення "Укрзалізниці":

Роботу застосунку та сайту з продажу квитків відновлено, але ще можливі перебої в їх роботі. Наразі стабілізуємо системи.

Як відомо, нещодавно УЗ стала об’єктом таргетованої хакерської атаки.

Раніше вранці 31 березня департамент транспорту російської столиці повідомив про можливі проблеми в роботі програми "Метро Москви" "через технічні роботи".

23 березня на "Укрзалізницю" вчинили масштабну кібератаку, через що не працювали майже усі онлайн-послуги залізниці.

Зранку 27 березня систему онлайн-продажів "Укрзалізниці" відновили у резервному форматі для придбання нових квитків на поїзди та їх повернення.

Через підвищене навантаження на систему онлайн-продажу після відновлення роботи виникли збої в роботі застосунку та сайту продажу квитків "Укрзалізниці".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?