Українські військові просунулися на лівому березі Дніпра — експерти
Категорія
Україна
Дата публікації

Українські військові просунулися на лівому березі Дніпра — експерти

ЗСУ
Джерело:  ISW

Збройні Сили України розширили свою зону контролю на лівому березі Дніпра у Херсонській області. 

Що відомо про успіхи ЗСУ на лівому березі Дніпра

Українські війська продовжують утримувати позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, — йдеться у повідомленні.

Аналітики з посиланням на російські джерела заявили, що ЗСУ контролюють центральну частину Кринок, що за 30 кілометрів на схід від Херсона та два кілометри від річки Дніпро. За повідомленням російського військкора, Сили оборони незначно розширили свою зону контролю на захід від Кринок.

Відповідно до геолокаційних кадрів, опублікованих 30 жовтня, російські військові утримують позиції в лісових масивах на схід від Кринок. Натомість російські джерела, зокрема й канал, пов'язаний з ПВК "Вагнер", повідомили про відсутність в окупантів засобів контрбатарейної боротьби, радіоелектронної боротьби (РЕБ) та засобів управління на Херсонському напрямку.

Що відомо про дії ЗСУ на лівому березі Дніпра на Херсонщині

За інформацією керівниці Об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталії Гуменюк, необхідно провести зачистку лівого берега Дніпра не Херсонщині, оскільки окупаційна російська армія продовжує вести обстріли по звільнених територіях на правому березі.

У відповідь на заяви аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW) Гуменюк зазначила, що наразі зарано говорити про висадку українських військових на лівому березі на Херсонщині, однак підготовка до цього ведеться.

За її словами, також не варто сприймати як докази заяви російських "військкорів".

Ми говоримо про те, що робота наша бойова ведеться на різних напрямках, різними способами, опора здійснюється на контрбатарейну боротьбу, оскільки є задача вичистити частину території лівого берега від ворога, - пояснює Гуменюк.

Вона підкреслила, що лівий берег необхідно зачистити, щоб полегшити умови для жителів правого берега, які наразі постійно перебувають під жорстокими ворожими обстрілами.

За словами Гуменюк, зараз першочергова задача Сил оборони - "полегшити життя мирного населення".

Про просування в таких масштабах не йдеться, а йдеться про бойову роботу, результати якої можуть бути проголошені, тільки тоді, коли є закріплений результат, - пояснила Гуменюк.

За її словами, "проголошення", які звучали раніше, дуже шкодять бойовій роботі і "робота навколо якогось населеного пункту без закріплення не вважається завершеною".

Категорія
Україна
Дата публікації

"Не вмикайте емоції!". Експертка дала українцям важливі поради з інфогігієни

інфогігієна
Джерело:  online.ua

Засновниця ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" та письменниця Оксана Мороз нагадує про нові-старі методи зламу акаунтів в соцмережах і надає поради, як цього уникнути.

Головні тези:

  • Експертка Оксана Мороз нагадує про важливість контролю емоцій при отриманні спірних повідомлень в інтернеті.
  • Не відкривайте підозрілі посилання та не реагуйте на провокативні коментарі, щоб уникнути зламу акаунт та шахраїв у соцмережах.
  • Будьте обережні та не вмикайте емоції, якщо зустрічаєте скарги на себе або підозрілі повідомлення в Інтернеті.

Експертка Оксана Мороз дала українцям лайфхак з інфогігієни

Мороз нагадала про “нову-стару історію”, яка закінчується зламом сторінки в соцмережах чи іншою шкодою. І надала лайфхак, як діяти у подібних випадках.

Зараз масово несеться в Інстаграмі:

  • Ви бачите під своїм дописом (переважно в Інстаграмі) обурливий коментар щодо вас. Як правило, російською (але не факт).

  • Йдете дивитися, хто ж це пише.

  • Там закритий акаунт і є тільки один лінк (наприклад, на Телеграм).

  • Натискаєте, і там щось, що має вас ще раз емоційно включити і мотивувати натиснути на другий лінк.

  • Далі — злам акаунту, шахрайство і т. ін.

Не клікайте, будь ласка, на такі коментарі / акаунти / лінки.

Тут правило одне — ввімкнули ваші емоції — тут щось не те. Потрібно бути обережними, — зазначає експертка.

Категорія
Україна
Дата публікації

Третя річниця звільнення Бучі від окупантів РФ. Зеленський вшанував память загиблих українців

Володимир Зеленський
Зеленський

31 березня виповнюється 3 роки з дня звільнення від російських загарбників міста Буча, яке стало символом терору країни-агресорки на території України. Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у важливу річницю.

Головні тези:

  • Зеленський вшанував пам'ять загиблих українців у Бучі та зазначив важливість пам'яті про жертви.
  • У річницю звільнення Бучі згадано страшні події окупації, де понад 1400 людей загинули, в тому числі 37 дітей.
  • Місто Буча стало символом терору російських загарбників на теренах України та свідченням про російську окупацію.

Зеленський вшанував загиблих від рук окупантів у Бучі

Зеленський згадав страшні дні весни 2022 року, коли ЗСУ вигнали російських окупантів з Бучі.

Три роки тому наші воїни звільнили Бучу від російських окупантів. І світ побачив, що таке російська окупація. Вбиті люди на вулицях. Закатовані люди. Могили у дворах звичайних будинків.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент зазначив, що відтоді ніхто у світі не може сказати, що не знає, що саме захищає Україна.

Меморіал у Бучі

Україна бореться за життя для своїх людей. За те, щоб ніхто й ніколи на нашій землі не робив того, що зробили російські окупанти. Вічна пам’ять усім, чиї життя були забрані російською війною! Вічна вдячність усім нашим людям, які захищають Україну!

У річницю звільнення Бучі у 2024 році команда online.ua вирушила до Бучі поговорити з містянами, аби пригадати, як місто вело боротьбу з ворогом.

Буча і Бучанський район. 33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9 тисяч російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії Росії.

Ми ніколи не забудемо жертв цієї війни й обов’язково притягнемо до відповідальності всіх російських вбивць.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?