Військові РФ на кордоні масово тікали на початку наступу ЗСУ на Курщині
Категорія
Україна
Дата публікації

Військові РФ на кордоні масово тікали на початку наступу ЗСУ на Курщині

Наступ ЗСУ на Курщині
Джерело:  The Wall Street Journal

За інформацією журналістів  The Wall Street Journal, наступ українських військових у Курській області почався настільки раптово і несподівано, що російські солдати на кордоні змушені були у паніці тікати. 

Головні тези:

  • Блискавичний наступ українських військових на Курщині призвів до масової паніки серед російських солдат на кордоні.
  • Обстановка у Курській області нагадує звільнення Харківської області у 2022 році за допомогою геніальної тактики та загального підтримки.
  • Українські війська захопили значну територію у Курській області, проте стикаються із складнощами у пошуку свіжих військ для підтримки успішного наступу.
  • Україна прагне відволікти російські ресурси від інших ділянок фронту шляхом відкриття нового фронту на Курщині, що може розтягнути її військові сили.
  • Проведення вторгнення вимагатиме значних зусиль в матеріально-технічному забезпеченні та підтримці ліній постачання для збереження досягнутих успіхів на фронті.

Що відомо про блискавичний початок наступу ЗСУ на Курщині

Зазначається, що наступальна операція розпочалась о третій годині ночі і найсерйознішою перешкодою виявились низки бетонних пірамід, які мали стати назаваді просуванню танків.

Українські військові швидко знищили одну з них кількома танковими вистрілами, а потім проїхали через утворену щілину.

При цьому російські солдати-строковики на кордоні або масово втекли, або ж здались у полон.

За два з половиною роки Росія не побудувала жодної лінії оборони, - розповідає 33-річний командир українського взводу із позивним "Яник".

За кілька днів українським військовим вдалось захопити десятки сіл.

Блискавичний наступ ЗСУ на Курщині викликав паніку в армії РФ
Військові ЗСУ

Наступ виявився шоком для російського суспільства і влади і підняв моральний дух українським військовим.

Військові та аналітики почали задаватись питанням, наскільки стійкою є перевага Росії в живій силі та озброєнні на більшій частині решти лінії фронту.

Наразі окупаційна армія РФ щосили намагається стримувати просування ЗСУ у Курській області.

Але деякі українські солдати, які чекали на приєднання до бою з Сум, сказали, що їх вивели з уже розбитих підрозділів на східному фронті.

Це свідчить про те, що Київ уже зіткнувся з проблемами пошуку свіжих військ, щоб зберегти імпульс.

Тим не менш, кадри українських солдатів, які прориваються на російську територію та зривають прапори з сільських рад, підняли моральний дух серед армії Києва та збентежили правителя Росії Володимира Путіна.

Зазначається, що у понеділок "Яник" перебував у селі поблизу російського кордону, готуючись їхати до контрольованого Україною міста Суджа.

На відео, які він опублікував у мережі зі своїх походів у Росію, видно, як військовий їде темними безлюдними дорогами, зупиняючись, щоб взяти знаки завойованих сіл як трофеї.

Тепер ми будемо тусуватись на вашій землі, як ви на нашій, - каже військовий.

Що Україні слід робити для закріплення успіхів наступу у Курській області

Автори матеріалу підкреслюють, що динаміка наступу нагадує звільнення українськими військовими Харківської області у 2022 році.

За словами головкома ЗСУ Олександра Сирського, щонайменше 1 тис кв км території у Курській області тепер перебуває під контролем українських військових.

Під час візиту до Києва в понеділок сенатор Ліндсі Грем назвав вторгнення "геніальним" і "сміливим", закликавши адміністрацію Байдена надати Україні більше зброї.

Прориваючи кордон, Київ прагне відволікти ресурси Москви від інших ділянок лінії фронту, де українські сили перебувають під сильним тиском. Але відкриття нового фронту ризикує ще більше розтягнути українські сили, - йдеться у матеріалі видання.

Між тим на Донеччині, як підкреслюють автори матеріалу злочинна армія РФ продовжує просуватись до Покровська, який слугує ключовим матеріально-технічним центром для ЗСУ в регіоні.

Остаточні плани України незрозумілі. Але незалежно від того, чи намагатиметься Київ розширити своє вторгнення чи зберегти те, що він уже має, він зіткнеться з компромісами. Потреби в живій силі, спорядженні та матеріально-технічному забезпеченні для спроби підтримати вторгнення, а потім утримати захоплену територію, будуть значними, особливо через подовження ліній постачання, - зазначає старший викладач міжнародної безпеки в Університеті Ексетера у Великобританії Девід Благден.

За словами двох українських військових, які чекали наказу щодо приєднання до бойових дій у Курській області, вони щойно прибули з передової в районі Покровська, де російські окупанти чинять шалений тиск на позиції ЗСУ.

Інший військовий сказав, що був здивований, дізнавшись, що його перекидають у Сумську область, оскільки в його підрозділі було настільки мало людей, що піхота провела в окопі 45 днів. Це було у Часовому Яру.

У Курську, за його словами, більша концентрація військ, українські сили просуваються далі.

Порівняно зі сходом, небо менш насичене безпілотниками, що робить практично неможливим приховати рух.

Однак його підрозділ стикається з деякими проблемами. Його автоматичний гранатомет радянської розробки виявився непридатним для боїв.

Заступник командира загону, який бере участь у наступі, повідомив, що його підрозділ відправили туди близько двох місяців тому, але він дізнався про Курську операцію незадовго до її початку.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ знищили 1700 солдатів РФ та 22 артсистеми за добу

Генштаб ЗСУ
ЗСУ знищили 1700 солдатів РФ та 22 артсистеми за добу

Українські військові продовжують ліквідовувати солдатів РФ. Загальна кількість втрат російської армії з початку вторгнення вже становить 808 250 військових.

Головні тези:

  • За добу ЗСУ знищили 1750 солдатів та 22 артилерійські системи російської армії.
  • Генштаб зазначає про 184 бойові зіткнення на фронті, в тому числі численні атаки загарбників на різних напрямках.
  • Українські оборонці відбили 23 атаки на Лиманському напрямку та 27 спроб наступу військ противника на Краматорському напрямку.
  • Ворожа артилерія та авіація активно використовувалися під час бойових дій, штурмуючи позиції ЗСУ в різних населених пунктах.
  • Сили оборони України успішно відбили 18 атак на Курщині, триває активне протистояння з російськими загарбниками.

Що відомо про втрати армії РФ 

Як зазначає Генштаб, Сили оборони за добу знищили 1750 російських загарбників, а з техніки знищено:

  • танків — 9756 (+5) од.;

  • бойових броньованих машин — 20 289 (+18) од.;

  • артилерійських систем — 21 839 (+22) од.;

  • РСЗВ — 1260 од.;

  • засоби ППО — 1042 од.;

  • літаків — 369 од.;

  • гелікоптерів — 331 од.;

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 22 021 (+63) од.;

  • крилатих ракет — 3018 (+1) од.;

  • кораблів/катерів — 28 од.;

  • підводних човнів — 1 од.;

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 33 598 (+64) од.;

  • спеціальної техніки — 3694 (+2) од.

Яка ситуація на фронті

Як зазначає Генштаб, протягом минулої доби зафіксовано 184 бойові зіткнення.

  • На Куп’янському напрямку за добу відбулося 18 атак загарбників. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Голубівки, Синьківки, Степової Новоселівки та Загризового.

  • На Лиманському напрямку загарбники 23 рази атакували позиції наших захисників. Намагалися вклинитися в нашу оборону поблизу Зеленого Гаю, Новоєгорівки, Макіївки, Тернів, Зарічного, Григорівки та в Серебрянському лісі.

  • На Краматорському напрямку минулої доби противник здійснив 27 спроб просунутися вперед поблизу населених пунктів Часів Яр та Ступочки.

  • На Торецькому напрямку минулої доби окупанти шість разів штурмували позиції наших оборонців у районах Торецька та Диліївки.

На Покровському напрямку наші захисники зупинили 77 наступальних дій агресора. Ворог активно застосовував авіацію, штурмуючи українські позиції в районах населених пунктів Баранівка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Новий Труд, Звірове, Новоандріївка, Успенівка, Слов’янка та Костянтинопольське.

  • В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили 18 атак російських загарбників, один бій не припинявся, триває дотепер. Окрім цього, ворожа авіація завдала шістьох ударів, застосувавши сім КАБ, по території рф.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Зеленський заявив про серйозні рішення

Зеленський
Джерело:  Суспільне

Глава держави Володимир Зеленський готується до зустрічі з британським лідером Кіром Стармером, під час якої обговорять ідею розгортання миротворчої місії в Україні. Президент додав, що певні “серйозні рішення” уже ухвалено.

Головні тези:

  • Зустріч Зеленського зі Стармером незабаром відбудеться у Києві.
  • Миротворчий контингент може стати важливим компонентом гарантій безпеки для України.
  • Ця ідея розглядається всередині Євросоюзу, однак поки є “сирою”.

Зеленський проведе переговори зі Стармером

На переконання українського лідера, миротворчий контингент може стати важливим компонентом у забезпеченні комплексних гарантій безпеки для України.

Попри це, Володимир Зеленський дав зрозуміти, що лише цього буде замало, щоб захистити країну від нових вторгнень Росії.

Безперечно, одним контингентом деяких країн не обійдеться. Цього, я вважаю, замало. Але те, що це може бути серйозною складовою майбутніх гарантій безпеки — так. Ця ініціатива була започаткована Еммануелем Макроном. Британці дивляться на це позитивно, але я в деталях говоритиму з прем'єр-міністром про це на нашій зустрічі, вона відбудеться.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Як зазначив глава держави, Кір Стармер уже запланував офіційний візит до України.

Ба більше, Володимир Зеленський додав, що вже домовлено про “серйозні рішення” між офіційними Києвом та Лондоном.

За словами українського лідера, нашій країні потрібні об’єднані гарантії безпеки з боку як США, так і європейських країн.

Що відомо про пропозицію Макрона

Нещодавно французький лідер Еммануель Макрон під час саміту лідерів Євросоюзу 18-19 грудня закликав до обговорення ідеї розміщення миротворчої місії на території України.

Що важливо розуміти, це може відбутися винятково у разі припинення вогню та досягнення миру між Україною та Росією.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до лідерів ЄС висловив підтримку ідеї французького колеги та закликав інших партнерів приєднатися до цих зусиль.

За словами кандидата у канцлери Німеччини Фрідріха Мерца, офіційний Берлін може розглянути участь у миротворчих силах в Україні лише за згодою Росії.

Раніше керівниця зовнішньополітичної служби ЄС коментувала ідею миротворчої місії в Україні. Також про неї згадували президент Фінляндії та глава МЗС Нідерландів, зазначаючи, втім, що наразі ця ідея є дуже "сирою".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?