Введення миротворців в Україну. Шольц виступив з новою заявою
Категорія
Україна
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Шольц виступив з новою заявою

Шольц
Джерело:  Spiegel

Німецький лідер Олаф Шольц наголосив, що наразі обговорення гіпотетичної участі німецьких військових у миротворчій місії в Україні є передчасними.

Головні тези:

  • У разі завершення війни РФ проти України, фокус обговорень повинен бути на безпекових гарантіях для України щодо майбутнього.
  • Шольц вірить, що з Трампом можна розробити стратегію щодо завершення війни Росії проти України.
  • Позиція політиків щодо можливої участі німецьких військових у миротворчій місії наразі різниться.

Шольц розставив всі крапки над “і” у питанні введення миротворців

За словами канцлера ФРН, дебати щодо можливості участі німецьких миротворців в завершення війни РФ проти України недоречними.

Доки тривають бойові дії, німецьких військ в Україні не буде. Що стосується періоду після того, у фокусі обговорень мають бути безпекові гарантії для України, щоб Україна була впевнена, що Росія не нападе на неї ще втретє — після 2014 і 2022 року.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

Окрім того, німецький лідер офіційно підтвердив, що вірить у можливість домовитися з новим президентом США Дональдом Трампом.

На його переконання, точно є шанс узгодити спільну стратегію щодо України.

Олаф Шольці також пообіцяв, що союзники Києва не будуть нічого вирішувати без його участі.

Як настрої наразі панують в Німеччині

Нещодавно шеф німецької дипломатії Анналена Бербок відповіла запитання про потенційну участь Німеччини у миротворчій місії в Україні.

Вона почала стверджувати, ФРН "підтримає усе, що слугуватиме миру у майбутньому".

Чимало медіа інтерпретували її відповідь як те, що вона допускає участь німецьких миротворців, якщо колись у майбутньому постане питання про таку місію західних союзників.

Варто звернути увагу на те, що глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус менш категорично за Шольца прокоментував потенційну участь німецьких військових у миротворчій місії в Україні — якщо про неї колись постане питання.

За його словами, якщо така місія буде створюватися, роль Німеччини буде залежати від дуже багатьох факторів та обставин.

Категорія
Україна
Дата публікації

"Виправдовує дії Путіна". Зеленський жорстко розкритикував Венса

Зеленський
Джерело:  CBS News

Віцепрезидент Джей Ді Венс не усвідомлює, що насправді відбувається в Україні та говорить тими ж фразами, які раніше лунали від росіян. Про це повідомив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю 60 minutes.

Головні тези:

  • Президент Зеленський критикує Венса за виправдання дій Путіна та проросійські наративи.
  • Зеленський зауважує, що Венс не розуміє реальної ситуації в Україні та постійно повторює фрази, які часто використовувалися росіянами.

Зеленський жорстко розкритикував Венса за проросійські наративи

Як пояснив Зеленський, під час зустрічей України й представників США, Києву доводиться "виправдовуватись за те, що ти ніколи не робив".

Це зміна реальності, в яку я не хочу грати.

За його словами, від Венса неодноразово лунала позиція про те, що росіяни також нібито страждають через війну, гинуть й загалом не факт, що саме Росія почала війну.

Не ми напали — це перше. Мені здається, що віцепрезидент Венс якимось чином виправдовує дії Путіна. Я намагався пояснити йому, що тут не можна шукати щось посередині, тут є агресор, а є жертва. Росіяни — агресор, ми — жертва. Це всі розуміють.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський відзначив, що також лунали сигнали й про те, що Путін прийшов на землі, які нібито не є українськими, оскільки там "живуть росіяни".

Я перебуваю в Україні та розумію, що відбулося, а він зовсім не розуміє. Він говорить тими самими фразами, якими до цього говорили росіяни по телевізору.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Тарифна війна. Трамп вирішив піти на поступки

Трамп
Джерело:  Politico

Американський лідер Дональд Трамп звільнює смартфони, комп'ютери та іншу електроніку від своїх глобальних "взаємних тарифів". Що важливо розуміти, це сталося після жорсткого тижня на ринках на тлі торгової війни.

Головні тези:

  • Митно-прикордонна служба США опублікувала нову інструкцію щодо тарифів.
  • Наразі Трамп аналізує можливість запровадження секторальних тарифів на деякі товари.

Що відомо про рішення Трампа

Журналісти звертають увагу на те, що нову інструкцію оприлюднила Митно-прикордонна служба США.

Вона звільняє побутову електроніку, багато з якої виробляється в Китаї, від тарифної ескалації Трампа з Китаєм і 10-відсоткового базового тарифу щодо всіх країн.

Окрім того, вказано, що обладнання, що використовується для виробництва напівпровідників, також буде звільнено від тарифів.

Хоча ця електроніка не підпадатиме під дію тарифних ставок, які Трамп запровадив цього тижня в рамках торгової війни з Китаєм, ці товари все одно можуть бути обкладені значним митом, якщо вони виробляються в Китаї.

З заявою з цього приводу уже виступив старший радник Білого дому Стівен Міллер.

За словами останнього, ці товари все ще підпадають під дію тарифу щодо Китаю відповідно до початкового оголошення в розмірі 20%.

Що важливо розуміти, це тарифна ставка, яку Трамп ввів через "кризу нелегальних наркотиків".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?