Загострення ситуації на фронті — відбулося майже 160 боєзіткнень між ЗСУ та армією РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Загострення ситуації на фронті — відбулося майже 160 боєзіткнень між ЗСУ та армією РФ

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту складає 159.

Головні тези:

  • З початку доби вздовж усієї лінії фронту відбулося 159 бойових зіткнень.
  • Російські загарбники продовжують завдавати удари по населених пунктах Чернігівської, Сумської областей та інших районах.
  • Загострення ситуації підкреслює важливість оборонної мобілізації та підтримки українських військових в боротьбі за територіальну цілісність країни.

Актуальна ситуація на фронті 27 березня

Оперативна інформація станом на 16.00 27.02.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ,

Загарбники не припиняють завдавати ударів по населених пунктах Чернігівської та Сумської областей. Артилерійських ударів зазнали населені пункти Блешня, Уланове, Біла Береза, Ходине, Малушине, Нова Слобода, Олександрівка, Порозок, Стрілецька Пушкарка, Дмитрівка, під ворожими авіаударами опинилися райони населених пунктів Миропільське, Проходи, Угроїди, Краснопілля, Хмелівка.

  • На Харківському напрямку відбулося чотири штурмові дій загарбників у бік Вовчанська.

  • На Куп’янському напрямку ворог 25 разів штурмував позиції українських підрозділів у районах Степової Новоселівки, Загризового та в напрямках Петропавлівки, Піщаного, Нової Кругляківки, Богуславки, триває 19 боєзіткнень.

  • На Лиманському напрямку сьогодні агресор 27 разів атакував у районах населених пунктів Надія, Колодязі, Мирне, Ямполівка та у напрямках Новосергіївки, Нового, Ольгівки, Дронівки, Григорівки. Наразі продовжуються 10 боєзіткнень.

  • На Сіверському напрямку три наступальні дії проводив противник поблизу населених пунктів Білогорівка та Верхньокам’янське.

  • На Краматорському напрямку Сили оборони відбили дві ворожі спроби просунутись вперед поблизу Часового Яру, Предтечиного, ще дві атаки триває.

  • На Торецькому напрямку противник 21 раз атакував позиції наших військ у районах Кримського, Озарянівки, Курдюмівки, Торецька та в напрямках Диліївки, Леонідівки, Щербинівки. Три боєзіткнення тривають дотепер.

  • На Покровському напрямку сьогодні ворог 41 раз атакував позиції наших захисників у районах населених пунктів Пантелеймонівка, Олександропіль, Водяне Друге, Єлизаветівка, Лисівка, Сухий Яр, Котлине, Удачне, Успенівка, Преображенка, Андріївка та в напрямках Малинівки і Новоолександрівки, вісім боєзіткнень продовжуються дотепер.

  • На Новопавлівському напрямку наші оборонці відбивають 13 атак ворога у районах населених пунктів Костянтинопіль, Розлив, Скудне, Дніпроенергія та Бурлацьке.

  • На Гуляйпільському напрямку ворог проводив 8 штурмових дій у районах населених пунктів Привільне, Новосілка та в бік Вільного Поля. Авіаційних ударів зазнали населені пункти Шевченко, Новодарівка, Новопіль та Гуляйполе.

  • На Оріхівському напрямку Сили оборони успішно зупинили чотири ворожі атаки. Противник намагався просунутись вперед в напрямку населених пунктів Щербаки, Лобкове та Кам’янське.

  • На Курському напрямку сьогодні відбулося 8 бойових зіткнень, одне з них ще триває. Крім того, ворог завдав 12 авіаційних ударів, скинув 14 КАБів та здійснив 237 артилерійських обстрілів, зокрема дев’ять — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Україна
Дата публікації

Український пілот F-16 вперше розкрив особливості бойової роботи — відео

Повітряні Сили ЗСУ
F-16

Повітряні сили 26 березня оприлюднили перше інтерв’ю українського пілота винищувача F-16, який розповідає про бойові завдання, тактику застосування та потужний колектив, який успішно опанував західну техніку та нові підходи до її застосування.

Головні тези:

  • Український пілот F-16 вперше розкрив особливості бойової діяльності у відеоінтерв'ю.
  • Сучасні пілоти винищувачів F-16 щодня виконують успішні удари на території противника та тимчасово окупованих територіях.
  • Ефективність використання західної техніки та висока точність ураження цілей підтверджують успішні операції українських військових.

Майже кожна ракета потрапляє у ціль — український пілот F-16

Льотчик, чия особистість наразі не розкривається, розповідає, що майже щодня пілоти винищувачів F-16 виконують не один і не два польоти на ураження противника за лінією бойового зіткнення, на території Російської Федерації, на тимчасово окупованій росіянами території. Також льотчики "Фальконів" виконують польоти на прикриття інших бойових побратимів (Міг-29, Су-27, Су-24, Су-25).

Пілот зазначає, що ефективність використання західної техніки українськими воїнами як наземної, так і повітряної дуже висока.

Майже кожна ракета приходить в ціль… Більш ніж 80% випущених нами ракет приходять у ціль. Знищують як "Шахеди", так і крилаті ракети морського, повітряного і наземного базування. Цілі нам завчасно відомі, розвідка наша працює досить непогано, навіть попри те, що в медіа розганяли, що ми не отримуємо дані розвідки…

Можна сказати, що наші сили розвідки дуже швидко адаптуються, ми отримуємо актуальні дані… Наразі ми можемо завдавати удари тільки в тактичну глибину, проте ефективність цих ударів дуже висока: якщо ми захочемо, то наша бомбочка залетить комусь у віконце.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?