Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус здійснив неанонсований візит до Києва. Метою поїздки є обговорення подальшої підтримки України у війні проти Росії.
Головні тези:
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус здійснив неанонсований візит до Києва для обговорення підтримки України у війні проти Росії.
Сигнал від Німеччини підтверджує готовність підтримувати Україну та залишатися поруч у європейському контексті.
Німеччина передала першу гаубицю RCH 155 Україні, що свідчить про намір допомагати в зміцненні оборонної сфери.
Україна здатна розраховувати на підтримку Німеччини та інших союзників у боротьбі за мир та безпеку.
Ініціатива з посилення оборонної спроможності України підтверджує становлення міцних союзницьких зв'язків між країнами.
Що відомо про візит Пісторіуса до Києва
Як зазначає видання, міністр підкреслив, що цей візит демонструє готовність Німеччини активно підтримувати Україну.
Перед своїм приїздом до Києва Пісторіус провів консультації з колегами з Польщі, Франції, Італії та інших країн. Зараз Німеччина разом із партнерами прагне посилити зусилля для зміцнення оборонної спроможності України.
Україна отримала від Німеччини першу гаубицю RCH 155
Український посол Олексій Макеєв символічно прийняв першу гаубицю з 54 запланованих для передачі.
Перші шість систем залишаться в Німеччині, де їх використовуватимуть для тренування українських військових.
RCH 155(Remote Controlled Howitzer) — це сучасна німецька самохідна артилерійська установка, розроблена компанією Krauss-Maffei Wegmann.
Радники новообраного президента США Дональда Трампа розробляють широкомасштабну стратегію санкцій, яка має сприяти врегулюванню війни Росії проти України.
Головні тези:
Команда Трампа розробляє стратегію санкцій проти Росії задля врегулювання війни проти України.
Плани включають два підходи: збільшення тиску на Москву та заходи на користь підсанкційних виробників нафти в Росії.
У Трампа мають два підходи щодо санкцій проти Росії
За інформацією джерел агентства Bloomberg, команда Трампа розглядає два основні підходи до санкцій проти Росії. В їхньому обговоренні беруть участь деякі члени майбутньої адміністрації, колишні посадовці адміністрації Трампа і консервативні аналітичні центри.
Другий варіант ґрунтується на ще більшому посиленні санкційного тиску і збільшенні важелів впливу на Москву.
Співрозмовники агентства кажуть, що плани команди Трампа перебувають на ранніх стадіях і зрештою залежатимуть від рішень самого обраного президента США.
Водночас під час слухань щодо призначення на посаду державного секретаря США номінант Трампа Марко Рубіо назвав санкції ключовим важелем впливу, який може призвести до мирного врегулювання в Україні.
Які російські компанії потрапили під нові санкції США
Як зазначають представники уряду та Мінфіну США, запроваджено санкції проти понад 30 російських нафтопереробних компаній, а також ще однієї компанії з Сербії.
Зазначається, що Мінфін США вдався до радикальних заходів із метою виконання вимог G7 щодо скорочення доходів Росії від продажу енергоносіїв, включно із блокуванням двох великих виробників нафти.
Під нові санкції потрапили:
"РН-Буріння" (структура "Роснефти");
"Технології ОФС" (об'єднує колишні активи Baker Hughes в Росії),
Росія не готується до встановлення миру, тому держави НАТО повинні вкладати більше зусиль у військову співпрацю з партнерами та посилювати підтримку України. Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер на пресконференції в Брюсселі 16 січня
Головні тези:
Росія не демонструє наміру припинити війну з Україною, вимагаючи від НАТО посилення військової співпраці та підтримки України.
Російський президент Путін ставить економіку на військові рейки, зміцнюючи співпрацю з іншими країнами, надихаючи ризик для міжнародного порядку.
НАТО розглядає можливість високоточних ударів по Росії у випадку конфлікту, важливо приймати превентивні заходи для захисту від можливої агресії.
Засідання Військового комітету НАТО з участю країн-партнерів, включаючи Україну, підтверджує готовність альянсу допомагати та інвестувати в безпеку регіону.
НАТО активно залучається до зміцнення обороноздатності партнерів та визначення стратегій для запобігання можливих загроз з боку Росії.
Путін поставив російську економіку на військові рейки — Бауер
Адмірал Бауер наголосив, що відсутність волі Кремля зупинити війну вимагає відповіді з боку НАТО.
Адмірал Роб Бауер повідомив, що засідання Військового комітету НАТО 15-16 січня вперше пройшло за участі начальників генеральних штабів з 26 країн-партнерів НАТО і Європейського Союзу.
Серед представлених країн були Вірменія, Австрія, Азербайджан, Єгипет, Грузія, Ізраїль, Японія, Йорданія, Казахстан, Молдова, Катар, Республіка Корея, Сербія, Швейцарія та Україна.
У НАТО обговорюють високоточні удари по Росії
Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер зізнався, що у НАТО обговорюють можливість превентивних високоточних ударів по території Росії, якщо розпочнеться конфлікт з державою-агресоркою.
Адмірал повідомив, що у НАТО обговорюють можливість превентивних високоточних ударів по території Росії у випадку війни.
Грамотніше не чекати, [коли Росія завдасть удару], а вражати пускові установки в Росії у разі, якщо Росія на нас нападе. Необхідна комбінація високоточних ударів, які виведуть з ладу системи, які використовуються для нападу на нас, і ми повинні завдати першого удару.