Міноборони розслідує постачання неякісних мінометних мін до ЗСУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Міноборони розслідує постачання неякісних мінометних мін до ЗСУ

Міноборони України
Міноборони розслідує постачання неякісних мінометних мін до ЗСУ

Міністерство оборони України вже три тижні розслідує причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін. Тимчасово їх використання в Силах оборони припинено.

Головні тези:

  • Міноборони розслідує постачання неякісних мінометних мін до ЗСУ та тимчасово відмовляється від їх використання.
  • Розслідування проводиться у закритому режимі для забезпечення ефективності та безпеки, вилучені партії мін направлені на дослідження.
  • Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо постачання неякісних мін до ЗСУ, будуть ухвалені кадрові рішення щодо відповідальних осіб..

На якому етапі розслідування постачання неякісних українських мін

Як зазначається, розслідування проводиться у закритому режимі для забезпечення ефективності та безпеки. Вилучені партії мін направлені на дослідження, а на їх заміну будуть поставлені боєприпаси імпортного виробництва.

Попередній аналіз міжвідомчої комісії вказує на ймовірні причини дефектів, такі як неякісні порохові заряди або порушення умов зберігання. У зв’язку з цим Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження. За результатами розслідування будуть ухвалені кадрові рішення щодо відповідальних осіб.

Міноборони повідомило, що вдосконалює контроль якості боєприпасів, зокрема посилює моніторинг умов зберігання та перевірки на всіх етапах — від виробництва до поставок на фронт.

Також проводиться перевірка мінометних мін інших калібрів на відповідність стандартам виробництва та зберігання.

Відомство наголосило, що Міноборони виступає лише замовником боєприпасів, а їхнє виробництво здійснюється Міністерством стратегічних галузей промисловості.

Швейцарія занепокоєна фактом потрапляння своїх боєприпасів в Україну

За словами журналістів, влада країни дізналася по те, що близько 645 000 набоїв швейцарського виробництва до малокаліберних боєприпасів опинилися в Україні.

Що важливо розуміти, де-юре це є порушенням швейцарського законодавства, тому уряд максимально збентежений цією інформацією.

Державний секретаріат з економічних питань почав розслідування після того, як у листопаді минулого року американське новинне видання Defense One повідомило, що Україна отримала 645 000 гвинтівочних набоїв з бронебійними снарядами, вироблених SwissP Defense, від польської компанії UMO, — йдеться в повідомленні.

Категорія
Україна
Дата публікації

Третя річниця звільнення Бучі від окупантів РФ. Зеленський вшанував память загиблих українців

Володимир Зеленський
Зеленський

31 березня виповнюється 3 роки з дня звільнення від російських загарбників міста Буча, яке стало символом терору країни-агресорки на території України. Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у важливу річницю.

Головні тези:

  • Зеленський вшанував пам'ять загиблих українців у Бучі та зазначив важливість пам'яті про жертви.
  • У річницю звільнення Бучі згадано страшні події окупації, де понад 1400 людей загинули, в тому числі 37 дітей.
  • Місто Буча стало символом терору російських загарбників на теренах України та свідченням про російську окупацію.

Зеленський вшанував загиблих від рук окупантів у Бучі

Зеленський згадав страшні дні весни 2022 року, коли ЗСУ вигнали російських окупантів з Бучі.

Три роки тому наші воїни звільнили Бучу від російських окупантів. І світ побачив, що таке російська окупація. Вбиті люди на вулицях. Закатовані люди. Могили у дворах звичайних будинків.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент зазначив, що відтоді ніхто у світі не може сказати, що не знає, що саме захищає Україна.

Меморіал у Бучі

Україна бореться за життя для своїх людей. За те, щоб ніхто й ніколи на нашій землі не робив того, що зробили російські окупанти. Вічна пам’ять усім, чиї життя були забрані російською війною! Вічна вдячність усім нашим людям, які захищають Україну!

У річницю звільнення Бучі у 2024 році команда online.ua вирушила до Бучі поговорити з містянами, аби пригадати, як місто вело боротьбу з ворогом.

Буча і Бучанський район. 33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9 тисяч російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії Росії.

Ми ніколи не забудемо жертв цієї війни й обов’язково притягнемо до відповідальності всіх російських вбивць.

Категорія
Світ
Дата публікації

Cайт Московського метро показує об'яву Укрзалізниці після масштабної кібератаки

кібератака
Джерело:  online.ua

У роботі сайту метро держави-агресорки РФ Москви стався збій: на головній сторінці сайту наразі розміщено повідомлення від "Укрзалізниці".

Головні тези:

  • Сайт Московського метро постраждав від кібератаки, що призвело до збоїв у роботі та появи об'яви від Укрзалізниці.
  • Укрзалізниця стала об'єктом хакерської атаки, яка призвела до перебоїв у роботі онлайн-сервісів залізниці.
  • Відновлення роботи системи онлайн-продажу квитків на поїзди Укрзалізниці викликало збої в її роботі через підвищене навантаження.

На сайті Московського метро з’явилася об’ява Укрзалізниці

При спробі зайти на сайт московського метро з'являється повідомлення "Укрзалізниці":

Роботу застосунку та сайту з продажу квитків відновлено, але ще можливі перебої в їх роботі. Наразі стабілізуємо системи.

Як відомо, нещодавно УЗ стала об’єктом таргетованої хакерської атаки.

Раніше вранці 31 березня департамент транспорту російської столиці повідомив про можливі проблеми в роботі програми "Метро Москви" "через технічні роботи".

23 березня на "Укрзалізницю" вчинили масштабну кібератаку, через що не працювали майже усі онлайн-послуги залізниці.

Зранку 27 березня систему онлайн-продажів "Укрзалізниці" відновили у резервному форматі для придбання нових квитків на поїзди та їх повернення.

Через підвищене навантаження на систему онлайн-продажу після відновлення роботи виникли збої в роботі застосунку та сайту продажу квитків "Укрзалізниці".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?