Не зможемо платити Росії. Туреччина звернулася з цинічним проханням до США
Категорія
Економіка
Дата публікації

Не зможемо платити Росії. Туреччина звернулася з цинічним проханням до США

прапор Туреччина
Джерело:  Bloomberg

Офіційна Анкара розпочала перемовини з Вашингтоном, під час яких намагається добитися пом'якшення режиму санкцій проти країни-агресорки РФ.

Головні тези:

  • Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини, а тому країна значною мірою залежить від РФ у газовому секторі.
  • США ввели санкції проти країни-агресорки, зокрема й “Газпромбанку”, як частину стратегії обмеження фінансування війни проти України.
  • Анкара та Москва планують створити газовий хаб у Туреччині.

Про що Туреччина хоче домовитися з США

Як вдалося дізнатися журналістам від своїх інсайдерів, Анкара вважає, що послаблення санкцій проти Москви дасть їй можливість продовжувати використовувати "Газпромбанк" для оплати імпорту природного газу.

Без дозволу США ми не зможемо платити Росії, — поскаржився нещодавно глава Міністерства енергетики Туреччини Альпарслан Байрактар.

За його словами, якщо Вашингтон не зробить винятку для Анкари, то це може мати дуже серйозні наслідки для всієї країни.

На цьому тлі міністр нагадав про попередні випадки, коли санкції, пов’язані з Іраном, пом’якшувалися шляхом надання спеціальних дозволів.

Що важливо знати про відносини Туреччини та РФ

Як відомо, країна-агресорка Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини, забезпечивши близько 42% імпорту протягом минулого року.

Загалом Туреччина значною мірою залежить від Росії в енергетичному секторі, зокрема імпортує близько половини нафти та будує за допомогою Росії атомну електростанцію.

Окрім того, вказано, що Москва та Анкара мають намір створити газовий хаб у Туреччині та розглядають можливість прокладання нових підводних газопроводів.

Що важливо розуміти, ще два роки тому США оголосили про новий потужний пакет санкцій проти країни-агресорки РФ. Тоді йшлося про близько 2600 візових обмежень для російських та білоруських чиновників, а також перші санкції проти керівників "Газпромбанку"

21 листопада 2024 офіційно стало відомо, що Штати завдали першого потужного санкційного удару по “Газпромбанку”. Саме він є одним з небагатьох великих російських кредиторів, який ще не потрапив до чорного списку.

Таким чином Білий дім намагається обмежити можливості Кремля фінансувати війну проти України.

Категорія
Політика
Дата публікації

Команда Трампа влаштувала розбірки з Євросоюзом через Україну

Трамп
Джерело:  The Economist

Згідно з даними видання The Economist, члени команди американського лідера Дональда Трампа висловили невдоволення зусиллями членів ЄС щодо зміцнення України на тлі її війни з країною-агресоркою Росією.

Головні тези:

  • Білий дім демонструє різкий розворот у питаннях підтримки України.
  • На цьому тлі Штати посилили тиск навіть на Євросоюз.

Чим невдоволена команда Трампа

Журналісти звертають увагу на низку кроків Білого дому, які фактично вказують на відхід від підтримки України.

Що важливо розуміти, йдеться не лише про виведення військових з ключової бази у Жешуві, а й про зменшення присутності у Контактній групі з питань оборони України.

Не можна також ігнорувати той факт, що саме адміністрація обклала Україну базовим 10-відсотковим тарифом, однак Росію такі обмеження не торкнулися.

Ще однією ознакою часу є те, що представники Пентагону нещодавно поставили запитання одному із союзників про те, чому він продовжує постачати зброю в Україну.

Ба більше, вказано, що деякі помічники Трампа в приватних бесідах навіть скаржилися, що вони "ситі по горло" зусиллями Європи зі зміцнення України.

Як завжди у випадку з такою хаотичною адміністрацією, важко відрізнити справжній сигнал від шуму, — наголошують журналісти.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Є суттєвий прогрес". В уряді підбили підсумки перемовин зі США

Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів
Джерело:  online.ua

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила про позитивний новий крок зі Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України.

Головні тези:

  • Створення фонду інвестицій у відбудову України є одним із ключових аспектів угоди.
  • Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України.

Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів

За словами міністерки, технічні команди України та США “дуже ґрунтовно” попрацювали разом над угодою.

Є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України

Окрім того, вона офіційно підтвердила, що Україна домовилася з командою президента США Дональда Трампа зафіксувати цей позитив у відповідному меморандумі про наміри.

Юлія Свириденко додала, що уже незабаром буде завершена формалізація угоди.

Що важливо розуміти, Київ та Вашингтон продовжать спільну роботу над конкретними пунктами в угоді.

За словами міністерки, багато вже пропрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим.

Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів, — додала Свириденко.

Фото: скриншот

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?