У Польщі проросійський депутат зняв прапор України з кургану Костюшка — відео
Категорія
Події
Дата публікації

У Польщі проросійський депутат зняв прапор України з кургану Костюшка — відео

Гжегож Браун
Джерело:  Rzeczpospolita

У Польщі скандальний депутат–українофоб від ультраправої партії «Конфедерація» Гжегож Браун зняв прапор України на одній зі щогл на кургані Костюшка у Кракові.

Головні тези:

  • Проросійський депутат Гжегож Браун зняв український прапор з кургану Костюшка у Кракові й передав його до консульства України.
  • Дії Брауна викликали обурення громадськості та підкреслили його українофобські погляди.
  • Знищення символіки України та пропаганда проросійських ідей у Польщі викликають напруженість у відносинах між країнами.
  • Після початку повномасштабного російського вторгнення український прапор вивісили на кургані Костюшка як вираз солідарності з Україною.
  • Події навколо прапора свідчать про складність політичної ситуації та взаємин між Україною та Польщею.

Проросійський депутат вирішив передати прапор до консульства України у Кракові

Браун є кандидатом від «Конфедерації» на виборах до Європарламенту.

Він зазначив, що прапор висів у «неправильному місці», тому він передасть його до консульства у Кракові.

Допис, позначений хештегами #StopUkrainizacjiPolski («Зупиніть українізацію Польщі»), #ŻebyPolskaByłaPolska («Щоб Польща була Польщею»), супроводжується відео, на якому видно, як прапор знімають з флагштока.

Український прапор вивісили на флагштоку на кургані Костюшка невдовзі після початку повномасштабного російського вторгнення. Рішення про це одноголосно ухвалив 4 квітня 2022 року Комітет з охорони кургану Костюшка, про що повідомив на своєму сайті.

У час російської агресії проти суверенної держави Україна тут не міг не майоріти прапор України. На нашому національному пам'ятнику він є символічним вираженням очевидної солідарності нас, поляків, з українцями, громадянами незалежної держави, яких несправедливо зустріла біда війни, – йшлося у заяві комітету.

Польський депутат Гжегож Браун відомий проросійськими поглядами

Браун вдається до скандальних, зокрема українофобських дій проти символів, які, на його думку, не повинні з'являтися в польському публічному просторі, не вперше.

У квітні 2022 року він протестував проти рішення Сейму вивісити прапор України на будівлі та заявив, що «негідно», щоб він висів у місці, яке належить його господарям

Крім того, депутат Браун відомий проросійськими поглядами: його часто цитують російські ЗМІ.

Він виявився єдиним депутатом, який на початку минулого року не проголосував у Сеймі за резолюцію зі зверненням до ЄС і НАТО допомогти Україні у війні з рф, а також був причетний до антиукраїнського мітингу у Варшаві, на який ніхто не прийшов.

У березні цього року антиукраїнська партія «Конфедерація», члени якої стояли за протестами перевізників на кордоні з Україною, опинилася на третьому місці електоральних симпатій у Польщі.

Категорія
Політика
Дата публікації

"Недостатньо інвестували у Гренландію". Венс накинувся зі звинуваченнями на Данію

Венс
Джерело:  The Guardian

28 березня віцепрезидент США Джей Ді Венс з візитом прибув до Гренландії, де, зокрема, висловив сподівання, що народ острова вирішить стати незалежним від Данії.

Головні тези:

  • Віцепрезидент США критикує Данію за недостатні інвестиції у безпеку Гренландії.
  • Звинувачення Венса спрямовані на відсталість союзників у військових витратах у порівнянні з Китаєм і Росією.
  • США сподіваються на незалежність Гренландії.

Венс звинуватив Данію у негараздах Гренландії

Американський віцепрезидент звинуватив Копенгаген у недостатніх інвестиціях у безпеку Гренландії.

Наше повідомлення Данії дуже просте: ви не зробили хорошої роботи з народом Гренландії. Ви недостатньо інвестували… Це має змінитися.

Джей Ді Венс

Джей Ді Венс

Віцепрезидент США

Також він підкреслив, що союзники США відстають від необхідних військових витрат, коли Китай і Росія все більше цікавляться Гренландією.

І Данія не встигає виділяти ресурси, необхідні для утримання цієї бази, для утримання наших військ і, на мою думку, для захисту населення Гренландії від багатьох дуже агресивних вторгнень з боку Росії, Китаю та інших країн.

За його словами, у Вашингтоні вважають, що острів обере незалежність від Данії, і вже тоді Штати "вестимуть переговори з народом Гренландії".

Ми не думаємо, що військова сила коли-небудь стане необхідною… Ми вважаємо народ Гренландії раціональним і добрим, ми думаємо, що зможемо домовитися, — додав він, акцентувавши, що США могли б зробити острів набагато безпечнішим.

Категорія
Світ
Дата публікації

Для посилення ЗСУ. Макрон оголосив про роботу в Україні франко-британської місії

Макрон

Президент Франції Емманюель Макрон оголосив 27 березня, після зустрічі в Парижі “Коаліції охочих”, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням ЗСУ.

Головні тези:

  • Франко-британська місія працюватиме над посиленням Збройних Сил України в Україні.
  • Місія включатиме відправлення сил стримування для можливого впровадження у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.
  • Президент Макрон сподівається на підтримку США, але готує альтернативний сценарій без участі Вашингтона.

Макрон заявив про роботу в Україні франко-британської місії

Про це він сказав на пресконференції після саміту в Парижі .

Макрон повідомив, що в Україну буде відправлена "франко-британська команда" для "підготовки формату української армії завтрашнього дня".

Він додав, що робота над потенційним відправленням так званих "сил стримування" в Україну триває. Ці війська потенційно мають діяти як засіб "стримування" у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.

Макрон відзначив, що це могли б бути сили з "деяких країн-членів ЄС", які перебували б у "певних стратегічних місцях" в Україні.

Президент Франції сподівається, що буде підтримка таких дій з боку США, однак хоче підготувати альтернативний сценарій без участі Вашингтона.

Також французький лідер заявив: міністри закордонних справ держав коаліції мають 3 тижні для підготовки пропозицій щодо моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.

Раніше повідомляли, що у Франції допускають розміщення європейських миротворчих сил в Україні на відстані від лінії фронту, одним з варіантів є розгортання вздовж лінії Дніпра.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?