В Ізраїлі почалися масові антиурядові протести
Категорія
Світ
Дата публікації

В Ізраїлі почалися масові антиурядові протести

Ізрaїль
Джерело:  The Times of Israel

Десятки тисяч людей в Ізраїлі вийшли на протест, вимагаючи відставки Біньяміна Нетаньягу.

Антиурядовий протест в Єрусалимі

4-денний урядовий протест перед Кнесетом в Єрусалимі вимагає відставки уряду.

Організатори протесту також закликали провести дострокові вибори в Ізраїлі, а лідерів країни погодитися на угоду про заручників, яка призведе до звільнення 130 полонених, які утримуються в Газі з часу нападу ХАМАС на країну 7 жовтня.

Ще однією вимогою є відмовитися від ухвалення закону, що звільнив би членів ультраортодоксальної спільноти від служби в армії за призовом.

Ввечері 31 березня протестувальники встановили понад 100 наметів біля Кнесету, щоб спати на місці події.

Організатори повідомляли, що в акції взяли участь понад 100 000 людей, тоді як ЗМІ повідомляли про десятки тисяч.

Багато учасників мітингу в Єрусалимі висловили недовіру Нетаньяху та розчарування тим, що в країні ще не відбулися вибори.

Неймовірно, що цю країну, яка була настільки успішною... веде [цим] шляхом одна людина та її поплічники, — сказав один з демонстрантів.

Що каже Нетаньягу та опозиція

Лідер опозиції Яїр Лапід у зверненні до демонстрантів проголосив, що єдине, що має значення для Нетаньяху — це залишитися на посаді.

Він звинуватив прем’єр-міністра в тому, що він більше зосереджується на забезпеченні задоволення своїх партнерів по коаліції, ніж на допомозі громадянам, які постраждали від війни.

Нетаньягу у неділю ввечері сказав, що вибори б паралізували країну «у розпал війни, за мить до перемоги» — на термін до восьми місяців.

Це паралізувало б переговори про звільнення наших заручників і поклало б край війні до того, як цілі будуть повністю досягнуті. І перший, хто привітав би це, — ХАМАС.

Біньямін Нетаньягу

Біньямін Нетаньягу

прем’єр Ізраїлю

Категорія
Світ
Дата публікації

Іран цинічно погрожує США ракетною відповіддю на тлі заяв Трампа

ракети
Джерело:  online.ua

Збройні сили Ірану підготували ракети до запуску на тлі погроз президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа бомбардувати країну, якщо Тегеран не погодиться на ядерну угоду.

Головні тези:

  • Збройні сили Ірану готуються відповісти США ракетами на загрози бомбардувань з боку Трампа.
  • Угода про обмеження ядерної програми була порушена вийшовши з неї Трампом, що призвело до напруження у відносинах.
  • Президент Трамп вимагає нової угоди з Іраном, але той відкинув пропозицію своєю чергою.

Іран погрожує США ракетною відповіддю

Про це повідомляє Tehran Times.

Зазначається, що підготовлені ракети здатні уразити "пов'язані з США позиції". Значна їх кількість готові до запуску й розташовані в підземних сховищах, які, своєю чергою, розкидані по усьому Ірану.

У 2015 році Іран, США, Росія, Китай, Франція, Британія, а також Німеччина уклали угоду, яка обмежувала ядерну програму Тегерану в обмін на зняття санкцій. Під час першого терміну президентства Трамп вийшов з угоди й відновив санкції обмеження проти Ірану, що призвело до ескалації у відносинах між країнами.

Наразі, під час другого терміну президентства, Трамп бажає нової ядерної угоди з Іраном. Як писали медіа, нещодавно республіканець у листі до верховного лідера Ірану Алі Хаменеї висунув вимогу укласти угоду протягом двох місяців. Останній, своєю чергою, відкинув пропозицію Вашингтона.

Під час нещодавнього інтерв'ю Трамп почав погрожувати Ірану бомбардуваннями, якщо Тегеран не укладе ядерну угоду із США.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мелоні озвучила власну пропозицію щодо захисту України

Мелоні
Джерело:  Financial Times

Лідерка Італії Джорджа Мелоні не підтримує ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо введення європейських військ в Україну після завершення війни. За словами політикині, це нібито може спровокувати російського диктатора Володимира Путіна на нову хвилю агресії.

Головні тези:

  • Мелоні закликає розглянути поширення 5 статті НАТО на Україну як альтернативу ідеї Макрона.
  • Вона також підтвердила, що сприймає Росію як загрозу.

Що пропонує Мелоні

Лідерка Італії почала переконувати європейських союзників, що введення "сил гарантування" в Україну нелегітимний глава Кремля може розцінити як провокацію.

Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза.

Джорджа Мелоні

Джорджа Мелоні

Прем'єр-міністерка Італії

На цьому тлі політикиня офіційно оголосила, що пропонує поширити 5 статтю НАТО на Україну без фактичного вступу країни до Альянсу.

На її переконання, це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.

Журналісти також поцікавилися у Мелоні, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою. На це лідерка Італії відповіла, що "може бути".

Однак в будь-якому випадку, я вважаю, що ми повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.

Як уже згадувалося раніше, 27 березня Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.

За його словами, робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?