Відмова США у допомозі Україні може призвести до світової війни — Bloomberg
Категорія
Політика
Дата публікації

Відмова США у допомозі Україні може призвести до світової війни — Bloomberg

Прапор США
Джерело:  Bloomberg

За інформацією журналістів видання, наразі ситуація у світі багато у чому нагадує ту, що була у 30-х роках минулого століття напередодні Другої світової війни. 

Що відомо про змогу США уникнути нової світової війни

У матеріалі видання зазначається, що розв’язана Росією злочинна війна проти України та підтримуваний Іраном конфлікт в Ізраїлі мають розглядатись Вашингтоном як прелюдія перед новою світовою війною.

Автори матеріалу підкреслюють, що наразі ще можна уникнути нового глобального конфлікту і заплатити значно меншу ціну за мир.

Журналісти підкреслюють, що Росія, Китай, КНДР та Іран створили між собою неформальний блок і допомагають один одному ресурсами та зброєю у поширенні власного впливу на інші регіони.

У публікації зазначається, що якщо цим країнам вдасться перевантажити міжнародну систему безпеки, викликавши велику кількість конфліктів в різних регіонах, США будуть нездатні реагувати на всі кризи.

Автори переконують, що метою Вашингтону має бути запобігання глобальному конфлікту.

Зазначається, що у США велика кількість прихильників ізоляціоністської політики вважають, що виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню обійдеться країні дуже дорого.

Як США можуть повторити власну помилку напередодні Другої світової війни

Однак аналітики та журналісти видання зазначають, що досвід Другої світової війни свідчить про протилежне.

Зокрема, надання військової допомоги Великій Британії від США на початку Другої світової дало змогу Вашингтону значно збільшити обсяги військового виробництва ще до офіційного вступу у війну.

І навпаки, самоізоляція Америки не лише залишить її не готовою до великої війни, а й наблизить цю війну, зробить її можливою. Про це свідчить досвід минулого.

Утримання США створило каскадну проблему зобов’язань: той факт, що Великобританія та Франція не могли розраховувати на американську підтримку, змусив їх відмовитися від протистояння Гітлеру в 1938 році, коли вони могли б перемогти, якби результатом стала війна. Вашингтон не був головним гравцем у Європі та Східній Азії, поки сили ревізіонізму набирали обертів перед Другою світовою війною, і саме в цьому була біда, — пояснюють автори матеріалу.

Журналісти закликають громадян США зрозуміти, що набагато вигідніше підтримувати сприятливий світовий порядок, ніж відновлювати зруйнований.

Допомога Україні — еквівалентна приблизно 5% оборонного бюджету США — може здатися дорогою. Але чи було б дешевше побачити поразку України, а потім зіткнутися з мстивою, мобілізованою Росією на сході НАТО? В Азії інвестиції у військовий потенціал і створення коаліції, необхідні для підтримки статус-кво, значні. Але чи легше було б приборкати Китай, коли він захопить Тайвань і кине свою значну тінь на західну частину Тихого океану? — питаються автори публікації.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Є суттєвий прогрес". В уряді підбили підсумки перемовин зі США

Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів
Джерело:  online.ua

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила про позитивний новий крок зі Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України.

Головні тези:

  • Створення фонду інвестицій у відбудову України є одним із ключових аспектів угоди.
  • Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України.

Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів

За словами міністерки, технічні команди України та США “дуже ґрунтовно” попрацювали разом над угодою.

Є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України

Окрім того, вона офіційно підтвердила, що Україна домовилася з командою президента США Дональда Трампа зафіксувати цей позитив у відповідному меморандумі про наміри.

Юлія Свириденко додала, що уже незабаром буде завершена формалізація угоди.

Що важливо розуміти, Київ та Вашингтон продовжать спільну роботу над конкретними пунктами в угоді.

За словами міністерки, багато вже пропрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим.

Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів, — додала Свириденко.

Фото: скриншот

Категорія
Політика
Дата публікації

Дуда жорстко відповів Росії після погроз Наришкіна

Дуда
Джерело:  PAP

Польський лідер Анджей Дуда відреагував на погрози очільника Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна. Останній почав стверджувати, що у разі нападу НАТО на Росію чи Білорусь "особливо агресивні" Польща та країни Балтії постраждають першими.

Головні тези:

  • Дуда знову викриває та осуджує російську дезінформацію.
  • Лідер Польщі закликав союзників до посилення безпеки та стійкості, щоб захиститися від РФ.

Дуда знову поставив Росію на місце

За словами президента Польщі, нові скандальні заяви Наришкіна можна вважати прикладом "класичної російської дезінформації.

Окрім того, що вона вводить в оману багатьох людей у різних куточках світу — також є типовою для радянської школи пропаганди.

Це говорить Росія, яка переміщує ядерну зброю в Білорусь, нахабно наближає її до кордонів НАТО і Євросоюзу. Росія, яка поводиться агресивно щодо НАТО і реалізує свій жорстокий і кровожерливий імперіалізм, три роки атакує Україну.

Анджей Дуда

Анджей Дуда

Президент Польщі

На цьому тлі Анджей Дуда вкотре нагадав про те, що НАТО є оборонним альянсом, а всі його дії є відповіддю на на російську агресію.

Не можна також ігнорувати той факт, що члени блоку ніколи не розпочинали війну, на відміну від Росії.

Окрім того, польський лідер закликав союзників своєї країни до продовження чинного курсу політики, який базується на посиленні безпеки та стійкості.

На переконання Дуди, зміцнення євроатлантичних зв'язків та модернізація армій країн НАТО — єдина ефективна політика, якої варто дотримуватися.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?